جالب و زیباترین آسانسورهای جهان

در این پست تعدادی از آسانسورهای عجیب و زیبا را برای شما همراهان شوو قرار دادیم  و امیدواریم برای شما جالب باشد . با ما همراه شوید .

آسانسور همتشواند سوئیس

 این بالابر ارتباطی را بین مسیری صخره‌ای و دیدنی با قسمت فوقانی صخره که مسطح بوده و دید خوبی رو به دریاچه لوزرن دارد برقرار می‌کند و از سرعت بالایی برخوردار می‌باشد به طوری که ظرف مدتی کمتر از یک دقیقه مسافران را به قسمت فوقانی که در ارتفاع 153 متری قرار گرفته می‌رساند. به همین دلیل خود این آسانسور هم به یکی از جاذبه‌های توریستی سوئیس تبدیل شده است.

 

آسانسور بیلانگ  چین

این وسیله با ارتفاعی معادل 330 متر بلندترین و سنگین‌ترین آسانسور خارجی جهان می‌باشدو ساخت این آسانسور در اکتبر 1999 آغاز و در سال 2000 درهایش به روی عموم باز شد.

 

آسانسور  برج آسمان، نیوزلند

محلی که برای این کار در نظر گرفته شده در ارتفاع 610 پایی قرار گرفته و منظره‌ای نفس‌گیر را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. آسانسور نیمه شیشه‌ای این برج ظرف مدت 40 ثانیه مسافران را به این سکو می‌رساند. کف این آسانسور نیز شیشه‌ای بوده و با این سرعت بالا به نظر می‌آید که زمین به سرعت از شما دور شده و در هنگام پایین آمدن با سرعت سرگیجه آوری به شما نزدیک می‌شود.

 

آسانسور فالکیرک  اسکاتلند

بالابر چرخشی است که قایق‌ها را جا به جا می‌کند و بین دو کانال یونیون و کلاید ارتباط برقرار کرده است. فاصله بین این دو کانال 24 متر، چیزی معادل یک ساختمان 8 طبقه می‌باشد. تصور کنید شما در قایق هستید ولی در عین حال در آسانسور هم می‌باشید قطعا پدیده جالبی به حساب می‌آید

 

آسانسور آکوادام  آلمان

 در اصل این آسانسور از یک اکواریوم از جنس شیشه آکریلیک و یک جایگاه شفاف حمل مسافر در درون آن تشکیل شده است.

 

طاق دروازه آمریکا

این اثر 112 متری در سنت لوئیس در ایالت میزوری قرار گرفته است. این بنای دیدنی که از فولاد ضدزنگ ساخته شده به شکل یک قوس یا کمان است و بزرگ‌ترین بنای دیدنی ساخت بشر در کشور آمریکا می‌باشد. همچنین عنوان بزرگ‌ترین قوس ساخته شده در جهان نیز از آن این سازه می‌باشد. برای صعود به بلندترین نقطه این قوس ترامواهایی درهر یک از پایه‌های این کمان وجود دارد.

 


 

تنها با یک تماس مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . کافیست یکبار امتحان کنید . !

 اف یک پاسخگوی همیشه بیدار برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213

وب سایت مرکز اف یک

 

تنها با یک تماس مشکلات رایانه ای خود را حل کنید ! به همین راحتی !

 

مطالب مرتبط :
  1. ۷ ترفند بسیار جالب +Google
  2. شایعه پایان جهان در 21 دسامبر 2012
  3. قدرتمند ترين برنامه فشرده ساز جهان WinRAR v4.01 (x86/x64) Final
  4. آمار لحظه به لحظه جهان!!
  5. سریع‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه در ژاپن عرضه شد!

پاسخ