زیباترین پایان ها در المپیک های مختلف

گرچه هر پایانی در مسابقات المپیک به خودی خود جذاب و چشمگیر است، اما در طول این سال ها لحظات جادویی و کاملا غیر منتظره ای در بازی ها هم وجود داشته است.  در ادامه مطلب با ما همراه باشید .
 

در یکی از مهمترین صحبت ها در رابطه با مسابقات المپیک ریو 2016، ستاره ی دو ومیدانی؛ Shaunae Miller، از باهاما پس از یکی از چشمگیرترین پایان هایی که تا به حال دیده بودیم، موفق به گرفتن مدال طلا در فینال دو 400 متر زنان شد.
درآخرین لحظه های تنگا تنگ مسابقه، Miller در زمان 49.44 ثانیه به سوی خط پایان شیرجه زد و Allyson Felix آمریکایی را که زمان 49.51 ثانیه را به ثبت رسانده بود شکست داد.
با دیدن بهره بردن Miller از آخرین لحظه که منجر به استقامت وی در برابر صدمات شد، ورزشکاران المپیک مقدار فوق العاده ای از عزم، سخت کوشی و شکیبایی را حین تلاش برای کسب مدال طلا از خود نشان داده اند.

 

 

فینال دو 100متر زنان در بازی های المپیک 1992 بارسلونا، یکی از نزدیک ترین و حساس ترین مسابقات در تاریخ المپیک بود. پنج دونده؛ Gail Devers و Gwen Torrence آمریکایی، Irina Privalova روس، Julie Cuttbert و Merlene Ottey جاماییکایی، دقیقا در زمان هایی مساوی به خط پایان رسیدند که باعث سردرگمی شدید و مشورت میان داوران ومسئولان مربوطه شد. پس از بررسی های دقیق و بازبینی فیلم به صورت slow-motion، ورزشکاری به نام Devers به مقام اول و Ottey که کمتر از  یک دهم ثانیه دیرتر از دیگران به خط پایان رسیده بود، به مقام پنجم دست یافتند.

 

 

در المپیک رم 1960، Abed Bikile از اتیوپی، نه تنها اولین فرد متعلق به آفریقای جنوبی بود که مدال طلا را از آن خود کرد، بلکه درحالیکه پابرهنه بود اولین نفری بود که در دو ماراتون مردان از خط پایان عبور کرد.

 

در المپیک تابستانی 1992 بارسلونا، ستاره ی بریتانیایی دو و میدانی Derek Redmond، یک پایان بسیار احساسی و به یاد ماندنی داشت. وی در حال دویدن در مسابقه ی نیمه نهایی دو 400متر، عضله ی عقب رانش پاره شد. پدر Redmod از جایگاه تماشاچیان پایین آمد تا به پسر مصمم خود برای رسیدن به خط پایان کمک کند.

در بازی های تابستانی 1996 آتلانتا، Kerri Strug از اعضای تیم آمریکایی ژیمناستیک زنان(که به عنوان “هفت با شکوه” شناخته شده اند) با وجود جراحت شدید در ناحیه ی مچ پا، رقابت کرد. Strug جهش روتین خود را با صدمه ای که دیده بود اجرا کرد، روی یک پا فرود امد و مدال طلا را برای ایالات متحده ی امریکا بدست آورد.

 

Steven Bradbury یکی از خوش شانس ترین و غیر منتظره ترین مدال های طلا را در تاریخ المپیک از آن خود کرد. درحالیکه در مسابقه ی اسکیت سرعت مسیر کوتاه در المپیک بازی های زمستانی 2002 Salt Lake City رقابت می کردند، ورزشکار استرالیایی درست قبل از به پایان رسیدن مسابقه از جایگاه آخر به جایگاه اول صعود کرد!باید از اشتباهی که منجر به سقوط چهار رقیب وی؛ Li Jiajun چینی، Mathieu Turcotte کانادایی، Ahn Hyun-Soo کره ای و Apolo Ohno آمریکایی شد، قدردانی کرد! Bradbury باقی ماند تا به تنهایی از خط پایان عبور کند و مدال طلا را با خود به خانه ببرد.

 

به غیر از 23 مدال طلای المپیک Micheal Phelps، هفتمین مدال وی که در المپیک 2008 پکن در 100متر پروانه از آن خود کرد، یکی از به یادماندنی ترین مسابقات او بود. Phelps موفق به شکست Milorad Cavic صربستانی با اخلاف 0.01 ثانیه شد و رکورد زمانی 50:58 را برای المپیک به ثبت رساند.

 

 

در حین مسابقه ی دو 10000 متر مردان در ریو امسال، Mo Farah از بریتانیای کبیر، دچار سقوط تاسف برانگیزی هنگام دویدن شد. اما چیزی که باعث تعجب همه شد، قادر بودن او در بازیابی جست و خیزخود، به پایان رساندن مسابقه و دریافت دومین طلای متوالی المپیک در این رقابت شد.

 

 

مطالب مرتبط :
  1. شایعه پایان جهان در 21 دسامبر 2012
  2. سازمان ملل: تا پایان ۲۰۱۳ تعداد تلفن های همراه تقریبا با جمعیت زمین یکی می شود
  3. گیگابایت در نظر دارد تا پایان سال میلادی جاری، 20 میلیون مادربرد را به فروش برساند
  4. عکس های جدید هونامی از نماهای مختلف
  5. عمر دیسک‌های بلوری هم رو به پایان است!!

پاسخ