اگر لپتاپ خیس شد چه کنیم ؟

رای کاربران لپتاپ جلوگیری از اتفاقاتی مانند برگشتن ظرف آب، چای یا سایر مایعات روی لپتاپ تقریبا سخت است، زیرا لپتاپها به دلیل خاصیت حمل و نقل آسانی که دارند بیشتر در معرض این اتفاق یا آسیبهای محیطی قرار میگیرند.
پس اگر بر حسب اتفاق یک فنجان چای یا لیوانی نوشیدنی روی لپتاپ شما ریخت به نکات زیر توجه کنید.


۱ – بلافاصله سیم لپتاپ را از برق کشیده و باتری آن را خارج کنید.

۲ – تمامی کابلها و اتصالات را از لپتاپ جدا کنید. سپس لپتاپ را سر و ته کنید و آنقدر به این حالت نگهدارید تا همه مایعی که داخل آن شده، خارج شود.

۳ -مراقب باشید که مایعات به السیدی نرسد و هیچ تماسی با صفحه نمایش لپتاپ پیدا نکند. به هر حال اگر مایعی را روی صفحه نمایش دیدید بدون فوت وقت آن را با یک حوله خشک کنید.

۴ – بسته به ابزارهایی که در اختیار دارید و مهارتهای فنی که از قبل آموختهاید، سعی کنید تا جایی که امکان دارد، تمام قطعات آن را از هم جدا کنید. پیچهای تمام قطعات خارجی را باز کنید و پوسته پلاستیکی آن را برداشته تا به مدار الکترونیکی داخل آن دسترسی پیدا کنید. شاید بتوانید پا را از این هم فراتر گذاشته، همه قطعات آنرا از هم جدا کرده و آنها را درست و حسابی خشک کنید.
۵ – هنگام انجام این کارها، تا جایی پیش بروید که به اشکال برنخورید و به زحمت و دردسر نیافتید. میتوانید پس از این به نمایندگیها و تعمیرگاههای مجاز لپتاپ مراجعه کنید، اما مطمئن باشید، همان اقدامات اولیه شما نیز به اندازه کافی در نجات لپتاپتان مؤثر بوده است.


۶ – توجه داشته باشید که عمل شستشوی بردهای الکترونیکی داخلی لپتاپ بهوسیله مایعات و اسپریهای مخصوص مدارهای الکترونیکی را فراموش نکنید. این کار در مورد آب آسانتر بوده و در مورد نوشیدنیهای دیگر که خاصیت رسانایی بیشتری دارند و دارای جرم و حالت چسبندگی هستند، بهمراتب مشکلتر است. در این موارد، حتما یک دستکش لاستیکی دستتان کنید و یک حوله را کاملا آغشته به مایعات تمیزکننده مدار الکترونیکی کرده و همه قطعات و بردهای داخلی را به این وسیله تمیز کنید.

۷ – لپتاپ را به حالت پشت و رو قرار داده و برای چند روز در یک اتاق گرم و خشک رها کنید. هر چه این زمان طولانیتر باشد برای قطعات لپتاپ بهتر است. از بهکار بردن سشوار برای تسریع در امر خشک شدن اجتناب کنید.
۸ – در این مرحله؛ قطعات خشک شده لپتاپ را سر هم کنید و پیچهای آنرا ببندید. اگر لپتاپتان روشن نشد به احتمال قوی دیسک سخت آن هنوز کار میکند. آنرا خارج کرده و به یک رایانه دیگر متصل کرده و دیتای درون آنرا بازیافت کنید.

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. چطور صفحه نمایش تلویزیون خود را به بهترین شکل ممکن تمیز کنیم؟
  2. چگونه پروفایل فیس بوک خود را پاکسازی کنیم؟
  3. چگونه دیگران را به انجام کارهایی که مایل نیستند،‌ ترغیب کنیم؟
  4. چگونه از جریمه شدن سایت خود توسط گوگل برای Over Optimization جلوگیری کنیم
  5. چگونه افراد را بدون اینکه خودشان متوجه شوند در یاهو add کنیم

پاسخ