ترفندی برای نمایش پیغام دلخواه درزمان راه اندازی ویندوز

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید معرفی نامه یا پیغامی از خود را به افرادی که از سیستم شما استفاده میکنند نشان دهید.

یا مثلا شما در یک شرکت تجاری به عنوان مدیر و رئیس اصلی شرکت دوست دارید با نمایش پیغامی در هنگام راه اندازی ویندوز اخطارات یا سیاست های لازم در استفاده از سیستم را به کارمندان خود بدهید.خوشبختانه مایکروسافت به نیاز این دسته از کاربران نیز توجه داشته و این قابلیت را در نسخه های مختلف ویندوز گنجانده است .

تعریف رجیستری(Registry): رجیستری را میتوان به عنوان یک بانک اطلاعاتی بزرگ تصور کرد که تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری سیستم عامل و همچنین نرم افزارهای نصب شده توسط کاربر و ..را درخود ذخیره میکند.به عنوان مثال میتوان به بعضی بازی های کامپیوتری اشاره کرد که اطلاعات سیو مراحل خود را درون این بانک اطلاعاتی نگهداری میکنند.یا مثلا میتوان به نرم افزارهای آزمایشی(Trial) اشاره کرد که شمارش تعداد روزهایی که کاربر به طور رایگان از این نرم افزار استفاده کرده است را نگهداری میکند تا وقتی به حدنصاب(مثلا ۳۰ روز) رسید از ورود کاربر به نرم افزار جلوگیری کرده و با نمایش پیغامی لینک خرید نرم افزار را نشان دهد.و کاربر را مجبور به خرید نرم افزار کند.

 

نکته : مسئولیت هر گونه استفاده نادرست از ویرایشگر رجیستری، به عهده شخص خواهد بود و در صورتی که کاربری مبتدی هستید پیشنهاد میشود ازرجیستری خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

به طور کلی برای نمایش پیغام به هنگام ورود به ویندوز باید مراحل زیر را طی کنید :

۱- ابتدا باید با یک حساب کاربری مدیر(Administrator) وارد ویندوز شوید.

۲- بعد از اطمینان از ورود با حساب کاربری مدیر دکمه Start را کلیک کنید.و بعد از کلیک, بدون انجام هیچ کار اضافه ای، کلمه regedit را تایپ کرده که در این صورت کلمه تایپ شده در قسمت کادر جست و جوی منوی استارت شما نوشته میشود.

 

بعد از تایپ کلمه regedit، کلید Enter روی صفحه کلید را بزنید.با زدن این کلید رابط ویرایشگر بانک اطلاعاتی ویندوز(Registry) باز خواهد شد.همانطور که میبینید این رابط از دو قسمت تشکیل شده است.سمت چپ شامل یک گزینه با نام Computer که شامل پنج زیر شاخه است و سمت راست به منظور نمایش محتویات موارد انتخاب شده در سمت چپ میباشد. بریم سراغ مراحل اصلی :

مسیر زیر را در این رابط طی کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE / Software / Microsoft / Windows / Current Version / Policies / System

بعد از ورود به مسیر ذکر شده، در سمت راست رابط ویرایشگر رجیستری روی گزینه ای با نام legallnoticecaption دوبار کلیک کنید.

 

 

با انجام این کار کادری باز میشود که به شما اجازه ورود متن را میدهد.این مقدار در واقع عنوان متنی هست که تمایل دارید در هنگام راه اندازی ویندوز نمایش داده شود.بعد از وارد کردن متن مورد نظر, روی دکمه OK کلیک کنید.

 

برای نمایش متن اصلی هنگام راه اندازی ویندوز,روی گزینه legalnoticecaption دابل کلیک کنید.سپس متن مورد نظر را تایپ و بعد روی دکمه OK کلیک کنید.

کار انجام شده است و دفعه بعد که شما ویندوز را راه اندازی میکنید متن مورد نظر که در مرحله قبل وارد کرید قبل از لوگین شدن به محیط ویندوز نمایش داده میشود.

اما شاید خیلی از افراد درگیر شدن با بانک اطلاعاتی ویندوز(Registry) را دوست نداشته باشند.در ادامه روشی را معرفی خواهیم کرد که شما را از درگیری با رجیستری بی نیاز میکند.پس با ما همراه باشید.

برای این منظور مسیر زیر را طی کنید :

Control PanelAll Control Panel ItemsAdministrative Tools

در مسیر ذکر شده روی گزینه Local Security Policy دابل کلیک کنید تا رابط مورد نظر باز شود.بعد از باز شدن رابط, شاخه ی Local Policies را از  مجموعه Security Settings باز کنید.و بعد روی گزینه Security options کلیک کنید.با انجام این کار لیستی از گزینه ها در سمت راست رابط,نمایان خواهند شد.در سمت راست رابط, گزینه های زیر را که به ترتیب برای عنوان و متن مورد نظر برای نمایش پیغام در هنگام راه اندازی سیستم است را با متن دلخواه پر کنید.

۱-Interactive logon:Message title for users attempting to logon

2- Interactive logon:Message text for users attempting to logon

این روش نیز کاملا تضمینی است و میتوان از آن برای نمایش پیغام به هنگام راه اندازی ویندوز استفاده کرد.اگر آموزش خاصی مد نظرتان بود با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت رو سایت قرار بگیرد.

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. ۳۰ کلید میان‌بر جدید در «ویندوز ۸»
  2. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  3. فارسی کردن اعداد و صفحه کلید در ویندوز 7
  4. دسترسی مستقیم به درایو های لینوکس ( Ext2 و Ext3 ) در ویندوز با Ext2IFS_1_11a
  5. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory

پاسخ

نویسنده: hamid
این کار رو طبق دستورات مو به مو انجام دادم ولی ومقع بالا آمدن ویندوز پیغام مد نظرم نمایش داده نمیشود