این ماسک قابلیت‌های فوق‌بشری را به انسان اضافه می‌کند - ماسک جادویی

جزو علاقمندان سری فیلم‌های علمی-تخیلی مرد آهنین (Iron Man) هستید؟ خبر بسیار جذاب این است که یک گروه از دانشجویان کالج هنر رویال در لندن موفق به ساخت ماسک ویژ‌ه‌ای شده‌اند که به شما قابلیت‌های فرا انسانی داده و قدرت بینایی و شنوایی‌تان را به شکل خارق‌العاده‌ای بهبود می‌بخشد.

نمونه اولیه از این ماسک، گوش‌ها، دهان و بینی را می‌پوشاند و به کمک یک میکروفون جهت‌دار به شما این امکان را می‌دهد تا یک صدای خاص را از بین سر و صدای زیاد جدا نموده و به خوبی بشنوید. به عنوان مثال تصور کنید که در بین ازدحام جمعیت قرار داشته و قصد دارید تا صدای یک شخص خاص را از بین جمعیت بشنوید، تنها کافی است که شخص مورد نظر هدف قرار داده تا صدای جمعیت  از صدای از او حذف شده و به گوشتان برسد. جالب نیست؟

2 eidos hero

 

یکی دیگر از نمونه‌های اولیه این ماسک دارای یک دوربین برای ذخیره تصاویر و ارسال آنها به کامپیوتر است تا بر روی تصاویر پردازش‌های لازم صورت گرفته و افکت‌های مورد نظر اضافه گردد و مجددا بصورت زنده برای کاربر نمایش داده شود. در واقع با این روش قدرت بینایی شخص افزایش می‌یابد.

تیمی که بر روی این پروژه کار می‌کند، Eidos نام دارد؛ آنها توانسته‌اند استفاده‌های مختلفی را برای این ماسک در نظر بگیرند. به عنوان مثال می‌توان از این ماسک برای آنالیز تکنیک‌ها در ورزش بهره برد یا افرادی که به تماشای کنسرت می‌روند می‌توانند از آن برای تمرکز بر روی یکی از نوازندگان کنسرت استفاده کنند.

ما قصد داریم تا جهان پیرامون خود را تحت کنترل قرار دهیم تا بهترین حالت‌ها را برای خود پیدا نماییم. با وجود اینکه تکنولوژی پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته، بدن ما از نظر فیزیکی تغییر نکرده است. حالا اگر ما بتوانیم کنترل بهتری بر روی حس‌های خود داشته باشیم چه؟ اگر بتوانیم حس‌های خود را تنظیم و تقویت کنیم به هدف خود خواهیم رسید.

ماسک Eidos در واقعی نوعی از ابزارهای پوشیدنی همچون عینک گوگل است که با هدف ارتقاء حس‌های انسان مانند بینایی، شنوایی و بویایی طراحی شده است؛ اما این ماسک هنوز در ابتدای راه است و باید منتظر پیشرفت‌های آن در نمونه‌های بعدی باشیم.

برای مشاهده جزئیات بیشتر در رابطه با این پروژه به وب سایت timbouckly.com مراجعه کنید.

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. آموزش پارتیشن بندی در ویندوز بدون نیاز به نصب برنامه اضافه
  2. GPS چگونه کار می‌کند؟
  3. دانستنی های جذاب پیرامون مغز انسان
  4. پنج نکته‌ای که باید درباره عینک جادویی گوگل بدانید
  5. Pixtr : اپلیکیشینی که صورتتان را مانند یک آیینه جادویی، زیباتر نشان می‌دهد

پاسخ