Recordium : ضبط، ویرایش و حاشیه‌نویسی فایل‌های صوتی در آیفون و آیپد

اغلب اپلیکیشن‌‌های ضبط صدا (Voice Recorder) در iOS، از امکانات زیادی برخوردار نیستند. حتی توسعه‌دهندگان Cydia نیز آنچنان که باید به لزوم ارائه نرم‌افزارهای ضبط صدا پی‌ نبرده‌اند و تنها بعضی از اپلیکیشن‌های آن شامل بعضی از جسچر‌های حرکتی هستند. با همه این‌ها اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که نشان می‌دهند یک نرم‌افزار رکوردر باید چگونه باشد. Recordium، یکی از این نرم‌افزارها است که برای ضبط، ویرایش و حاشیه‌نویسی فایل‌های صوتی استفاده می‌شود. برای آشنایی با این اپلیکیشن، با شوو همراه باشید.
 

اپلیکیشن رکوردیوم، چیزی بیش از برجسته‌ کردن صدا انجام می‌دهد. به کمک این نرم‌افزار می‌توانید، کیفیت صدا و فرمت فایل ضبط شده را تعیین کنید. بخش مدیریت فایل، ساده و تروتمیز است و کاربر می‌تواند فایل‌های ضبط شده را به کمک سرویس‌های اشتراک‌گذاری ابری و وای‌فای برای دیگران ارسال کند. رکوردیوم به شما امکان می‌دهد فایل‌های ضبط شده را ویرایش کرده و یا به هم متصل کنید.

کار با رکوردیوم ساده است و برای استفاده از آن نیازی به عضویت یا تأیید حساب‌کاربری خود ندارید. به جای استفاده از آموزش‌های طولانی در ابتدای اپلیکیشن، در هنگام اولین استفاده از ویژگی‌ها، توضیحات و کاربرد آن به کاربر آموزش داده می‌شود. البته به جای مشاهده فایل‌های آموزشی، می‌توانید به فایل‌ صوتی آن نیز گوش کنید.

امکانات زیادی در صفحه ضبط و ویرایش اپلیکیشن وجود دارد. حجم فایل ورودی به کمک کلید سمت چپ صفحه قابل تنظیم است. در سمت راست هم کلیدی وجود دارد که به کمک آن می‌توان تعیین کرد چه مدت پس از شروع سکوت، ضبط صدا متوقف شود.

برای حاشیه‌نویسی بر روی فایل‌های صوتی، بر روی آیکون «+» کلیک کنید.برای درج حاشیه‌نویسی در فایل‌ها می‌توانید از متن یا عکس استفاده کنید. برای برجسته (Highlight) نمودن بخش خاصی از فایل، کافی است به کمک آیکون خودنویس، محدوده مورد نظر خود را مشخص کنید.

رکوردیوم برای ویرایش فایل‌ها، حذف (Deletion)، اصلاح (Trim) و تدوین (Snip) را ارائه کرده است. به کمک حذف، بخش مشخصی از فایل را می‌توان حذف کرد. ویژگی Trim بر عکس حذف، تنها قسمت انتخاب شده را حفظ کرده و سایر قسمت‌ها را حذف می‌کند. با Snip، کاربر می‌تواند به کمک بخش‌های مختلف فایل‌های صوتی موجود، یک فایل جدید بسازد.

در حالت پیش‌فرض فایل‌ها با فرمت MP4 ذخیره می‌شوند اما شما می‌توانید فرمت‌های دیگری مانند AIFF ،WAV یا CAF را انتخاب کنید. کیفیت صدای ضبط شده نیز قابل تنظیم است.

برای ورود به بخش مدیریت فایل‌ها بر روی صفحه اصلی Swipe کنید. در این بخش علاوه بر امکان حذف فایل‌ها، می‌توانید آن‌ها را از طریق ایمیل یا سرویس‌های به اشتراک‌گذاری برای دیگران ارسال کنید.

به کمک اپلیکیشن می‌توانید به جستجوی فایل‌های ضبط شده نیز بگردید.

دانلود اپلیکیشن Recordium از فروشگاه آیتونز

 

منبع: zoomit.ir

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  2. بررسی آیفون 5 اپل
  3. ۸ دلیل برتری آندروید در مقایسه با آیفون مقایسه آیفون
  4. مقایسه ای بین نوکیا N8 و آیفون ۴
  5. آموزش ساخت و ویرایش فیلم توسط Windows Movie Maker

پاسخ