برنامه گسترده گوگل برای گندزدایی تصاویر مستهجن مربوط به کودکان

گوگل در حال کار بر روی برنامه جدیدی است که به موجب آن تصاویر مستهجن از کودکان از فضای مجازی پاک خواهند شد. در این فناوری جدید به وب سایت‌ها، سازمان‌های اجرایی دولتی و موسسه‌های خیریه، امکان گردآوری تصاویر مستهجن تجاوز به کودکان، داده می‌شود، تا نسبت به حذف و پاک سازی‌ آنها از فضای مجازی اقدام کنند.
 

براساس گزارش تلگراف در حال حاضر سازمان‌های مختلفی در حال شناسایی و جمع آوری تصاویر اینچنینی هستند، اما آنها روش مناسبی برای یافتن وب سایت‌های حاوی محتوای اینچنینی در دست ندارند، حال گوگل سرمایه گزاری نسبتا بزرگی را در راستای تولید ابزاری برای شناسایی این موارد انجام داده است.

برنامه گوگل این است که پایگاه اطلاعاتی جدیدی از این موارد ایجاد نموده و آن را در اختیار ارگان‌های فعال در زمینه مبارزه با محتوای ضد اخلاقی دهد تا آنها به راحتی قادر به یافتن متخلفان باشند.

گفته می‌شود این اقدام گوگل در راستای درخواست نخست وزیر بریتانیا آغاز شده است. او از گوگل خواسته تا از توانایی‌های خارق‌العاده فنی خود استفاده نموده و به آنها در راستای ریشه کن کردن تصاویر منزجر کننده یاری رساند.

در ادامه گزارش تلگراف آمده که گوگل در حال حاضر بصورت خودکار و با بکار گیری الگوی خاصی که از سال 2008 تهیه شده، تصاویر مربوط به آزار و سوء استفاده را مسدود می‌کند، اما ابزار جدید گوگل به مراتب قوی‌تر از قبل عمل خواهد کرد.

گوگل سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری نیز برروی نرم افزارهای ثانویه انجام داده تا تصاویر مسهجن مربوط به کودکان در سرتاسر وب از بین روند.

 

منبع: zoomit.ir

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  2. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory
  3. آموزش پارتیشن بندی در ویندوز بدون نیاز به نصب برنامه اضافه
  4. غیر ممکن کردن یافتن رمز عبور توسط برنامه های پسورد یاب
  5. راهی برای پیدا کردن IP فرسنده ایمیل , در یاهو

پاسخ