وال‌استریت‌ژورنال: نوکیا و مایکروسافت به تازگی در چند قدمی یکی شدن بودند

خبرگزاری وال استریت ژورنال گزارش نموده که دو شرکت نوکیا و مایکروسافت اخیرا مذاکره گسترده‌ای را بایکدیگر داشته‌اند و در آن تلاش نموده‌اند تا به یکدیگر ملحق شوند. در این گزارش آمده که دو شرکت توافقات اولیه را انجام داده‌اند اما در نهایت به یکباره، مذاکرات شکسته شده و طرفین از این کار منصرف شده‌اند.

وال استریت ژورنال گزارش کرده که مایکروسافت و نوکیا مدتی پیش مذاکرات خود را برای تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت آغاز نموده و پیشرفت‌هایی نیز در مذاکرات آنها صورت گرفته بود؛ اما در نهایت نوکیا قیمت بالایی را تقاضا کرد که موجب شد مایکروسافت از خرید این شرکت صرفنظر کند. این در حالی است که نوکیا در مقابل رقبای اصلی خود همچون سامسونگ و اپل، فروش به مراتب کمتری را تجربه می‌کند و محصولات این شرکت از نظر میزان محبوبیت نسبت به دو شرکت نام برده شده در جایگاه به مراتب پایین‌تری قرار دارند.

اما نوکیا چه مبلغی را تقاضا کرده بود؟

در حال حاضر ارزش نوکیا چیزی در حدود 14 میلیارد دلار است، که احتمالا فنلاندی‌ها رقم به مراتب بالاتری را از مایکروسافت طلب کرده‌اند.

با این شرایط به نظر نمی‌رسد که به مایکروسافت به این زودی‌ها مجددا نسبت به خرید نوکیا اقدام کند و پای میز مذاکره با مدیران این شرکت بنشیند، اما اگر کمپانی‌های فعال در تولید ابزارهای اندرویدی نسبت به خرید نوکیا گام‌ بردارند آن‌وقت شرایط تغییر خواهد کرد و مایکروسافت حاضر به پرداخت رقم بالاتر خواهد شد. چون در حال حاضر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شریک تجاری مایکروسافت در ویندوز فون، نوکیا است و اگر این کمپانی نیز از ساخت ابزارهای مبتنی بر این سیستم عامل منصرف کند، کار برای مایکروسافت دشوارتر خواهد شد. جالب است بدانید که بیش از 80 درصد از تلفن‌های فروخته شده ویندوز فونی دنیا از خانواده لومیا نوکیا بوده‌اند.

سخنگوی نوکیا در واکنش به این خبر، تنها این جمله را بیان کرده است:

ما ارتباط کاری بسیار عمیقی با مایکروسافت داریم و ملاقات مدیران ارشد دو شرکت نوکیا و مایکروسافت امری طبیعی است.

مایکروسافت نیز ترجیح داده در باره این خبر واکنشی نشان ندهد.

اما نظر شما در این باره چیست آیا در نهایت نوکیا به تصاحب مایکروسافت در خواهد آمد یا یک شرکت اندرویدی صاحب آن خواهد شد تا پرورنده ویندوز فون بسته شود؟

 

منبع: zoomit.ir

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. دانلود کرک ویندوز XP - قانونی سازی جهت نصب آپدیت های جدید و نرم افزار های مایکروسافت
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. اوبونتوی جدید مانند مایکروسافت قدیم، نرم افزار جاسوسی دارد/ نصب نکنید
  4. ایکس‌باکس تی‌وی مایکروسافت، رقیب اپل تی‌وی
  5. چت ویندوز لایو مایکروسافت هم بسته می شود

پاسخ