راز سیب گاز زده‎ی اپل چیست؟

راز لوگوی اپل چییست ؟ چرا این سیب گاز زده است ؟ کی این سیب رو گاز زده ؟ واقعیت امر این است که از هر ۱۰۰ایرانی یکی محصولات اپل رو دارند. اما آیا واقعا همان یک نفر، علت گاز خوردگی سیب اپل را می داند؟

ه نقل از این سوالی است که امروز من از شما دارم!؟ برای جواب این خبر را تا انتها مطالعه کنید.

عده ای می گویند این همان سیب نیوتون است که این بار در سر استیو جابز فرود آمده و پی به یک راز جدید برده است. اما راب جَنُفRob Janoff خالق این سیب سحرآمیز- سیب شرکت اپل علت دیگری را در طراحی آن عنوان کرده است. او دلیلی رو در وب سایت رسمی خودش ذکر کرده که کاملا منطقی است!

Rob Janoff می گوید دلیل گاز زده بودن سیب شرکت اپل این است که اگر به طرح کلی سیب در قالبabstract دقت کنید خواهید دید که ممکن است، با میوه های دیگه خصوصا گیلاس اشتباه گرفته شود.

بنابر این اگه سیب رو گاز زده ترسیم کنیم دیگه کاملا مشخص می شود که این یک سیب است نه گیلاس. مسئله مهم دیگر این است که شما با دیدن یه سیب آبدار و قرمز اولین چیزی که به ذهن تان می رسد این است که یک گاز محکم از این میوه خوشمزه بگیرید.

نکته بسیار جالب اینجاست که برخلاف تصور خیلی ها، خلق لوگوی اپل از اولین روز ملاقاتRob Janoff با مدیران اپل تا روز رو نمایی از نسخه نهایی این لوگو فقط ۲هفته طول کشید؛ و سند دیگه ای که برای اثبات صحت دلیلی که خدمت تتان عرض کردم رو هم در بخش پشتیبانی وب سایت رسمی شرکت اپل می توانید ملاحظه نمایید.

در ضمن خط های رنگین کمانی اولین لوگوی اپل سه دلیل داشته است:
۱برای اینکه محصولات شرکت اپل جذاب تر و کابر پسند تر جلوه داده بشود.
۲برای تاکید توانایی اپل در نمایش عکس های رنگی (با کیفیت خوب)
۳علاقه شدیدSteve Jobs به جلب توجه بچه ها ی مدرسه ای نسبت به محصولات اپل

البته لوگوی اپل برای مردم معانی مختلفی دارد، چون همه سیب رو دیدن و خوردن و خیلی ها هم این میوه رو دوست دارند. به هر حال حقیقت گاز زده بودن سیب لوگوی اپل کاملا یک منطق گرافیک است. بعضی وقت ها ما کمی زیاد از حد قضیه را پیچیده جلوه می دهیم.
من این سوال رو از خیلی ها پرسیدم اما هیچکس به این مسئله اصلا فکر نکرده بود!
همانطور که در شکل بالا ملاحظه می کنید طرح کلی لوگوی اپل از سال ۱۹۹۷که توسطRob Janoff طراحی شد تا سال ۲۰۱۲تغییری نکرده و تغییرات بیشتر در رنگ لوگوی اپل اعمال شده.

 

منبع: softgozar

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. تفاوت بین CPU، GPU و APU چیست؟ هر کدام چه مأموریتی دارند؟
  2. MAC Address آدرس مک چیست؟ آیا می تواند به افزایش امنیت شبکه کمکی کند؟

پاسخ