نقشه‌ی تعاملی از توزیع پلت‌فرم‌های iOS، اندروید و بلک‌بری در سراسر جهان ویژه

گروهی متشکل از Gnip و MapBox با همکاری اریک اشمیت، مدیر سابق بخش داده‌های گوگل موفق به تهیه‌ی مجموعه‌ای از نقشه‌های تعاملی شده‌اند که قادر به نمایش فراوانی و نحوه توزیع ابزارهای مجهز به سیستم عامل iOS، اندروید و بلک‌بری در سراسر جهان شده‌اند. در ادامه با شوو همراه باشید.
 

این مجموعه شامل بیش از سه میلیارد داده‌ی جهانی مربوط به پیام‌های سرویس توئیتر است که از سپتامبر 2011 (شهریورماه ۱۳۹۰) جمع‌آوری شده‌اند. سرویس توئیتر موقعیت مکانی ارسال کننده پیام و پلت‌فرم آن را ثبت می‌کند. این گروه با تبدیل این داده‌ها به نقشه‌های قابل پیمایش، کوشیده تا الگوهای مربوطه را ترسیم و آن را به طرز ملموس‌تری به ما نشان دهد.

در تصویر بالا فراوانی استفاده از این تجهیزات را در انگلستان مشاهده می‌نمایید؛ می‌توان به سادگی میزان برتری هر یک از این سیستم‌ عامل‌ها را در موقعیت‌های مکانی با توجه به رنگ‌بندی تشخیص دهید. در راهنمای این نقشه، رنگ سبز برای نشان‌گذاری کاربران اندروید، قرمز برای کاربران iOS، بنفش برای کاربران بلک‌بری و رنگ آلویی برای کاربران سایر محصولات به کار گرفته شده است.

تصویر شهر لس‌آنجلس، ایالت کالیفرنیا

تصویری از ابرشهر نیویورک

شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی

جالب اینجاست که میزان استفاده از گوشی آیفون در مناطق مرفه‌نشین بیشتر دیده می‌شود، در حالی که اندروید در بین طبقه‌ی متوسط و افرادی که درآمد پایین‌تری دارند محبوب‌تر است. نشریه‌ی The Atlantic تصاویر بیشتری از این نقشه‌ها را به همراه شرح و بسط گسترده‌تری معرفی کرده است. اگر مایلید این نقشه را خودتان بررسی کنید می‌توانید به نشانی این نشریه سری بزنید.

 

منبع: zoomit

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. شبیه ساز اندروید -دانلود BlueStacks
  2. بررسی بازی پرندگان عصبانی جنگ ستارگان برای اندروید ، ویندوز فون ۸ و iOS
  3. پاسخ به ۱۰ سوال برای خرید گوشی اندرویدی
  4. با برنامه Vybe لرزش گوشی اندرویدی خود را سفارشی کنید. تنظیم کردن اندازه ویبره گوشی های اندرویدی
  5. BMW، سرویس ConnectedDrive خود را گسترش می‌دهد: قابلیت گشت و گذار در اینترنت، یکپارچه شدن با Siri و S Voice و پشتیبانی از اندروید

پاسخ