با استفاده از Wi-Vi آن‌سوی دیوارها را ببینید

Wi-Vi نام تکنولوژی جدیدی است که به افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند اجسام و افراد پشت دیوارها را ببینند. این تکنولوژی اکنون در مراحل پایانی آزمایشات خود به سر می‌برد و احتمالا به زودی می‌توان از آن بر روی تلفن‌های همراه استفاده نمود.
 

پروفسور «دینا کاتابی» از دانشگاه MIT و «فادل ادیب» فارغ التحصیل این دانشگاه، به طور رسمی از این تکنولوژی در غالب یک دستگاه کوچک پرده برداشتند. Wi-Vi نام تکنولوژی جدیدی است که به افراد این امکان را می‌دهد تا با استفاده از آن بتوانند کسانی که در پشت دیوار در حال حرکت هستند را ببینند. این تکنولوژی در اصل از وای-فای برای انجام این کار استفاده می‌کند.

چند وقت قبل نیز پروژه‌ای مشابه با این پروژه معرفی شده بود که درست مانند Wi-Vi با استفاده از امواج بازگشتی وای-فای می‌توانست حرکت افرادی که در پشت دیوار هستند را تشخیص دهد. اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن پروژه این بود که برای تشخیص افراد در پشت دیوار می‌بایست حتما یک روتر بی‌سیم در اتاق آن‌هایی که قرار بود شناسایی شوند قرار می‌داشت. اما در این دستگاه نیازی به حضور یک روتر بی‌سیم نیست. این تکنولوژی جدید تنها با استفاده از آنتن بی‌سیم که در اکثر تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها یافت می‌شود قادر است تا آن‌سوی دیوار را ببیند.

کاتابی و همکارش می‌گویند:

این امواج ممکن است از مسیر‌های شلوغ مانند دیوارها، سقف‌ها و حتی مبلمان عبور کنند که امواج ساطع شده از آنان چیزی بین 10,000 تا 100,000 برابر قوی تر از امواج ساطع شده از انسان است. ما الگوریتم خاصی را طراحی کرده‌ایم که این گونه امواج را حذف کند و تنها امواج بازگشتی از انسان‌ها را نمایش دهد.

تکنولوژی Wi-Vi، دو موج را ارسال می‌کند که یکی وارونه دیگری است. این امواج دائما اثر یکدیگر را خنثی می‌کنند که ما آن‌را تداخل پوچ می‌نامیم. به محض اینکه یک جسم یا فرد، مانند انسان بر سر راه این امواج قرار گیرد، دستگاه می‌تواند شکل، اندازه و حتی حرکت کردن اجسام یا افراد را تشخیص دهد.

کاتابی می‌گوید:

برای کاهش نویز، ما مجبور شدیم ساختار امواج وای-فای را تغییر دهیم. با انجام این کار، کاهش چشم‌گیری را در میزان نویز شاهد بودیم.

دستگاهی که از آن برای نمایش تکنولوژی Wi-Vi استفاده می‌شود به راحتی قابل حمل است، برای مثال اگر شب‌هنگام از یک پیاده رو تردد می‌کنید و از اینکه فردی در بوته‌ها پنهان شده باشد نگران هستید با استفاده از Wi-Vi می‌توانید به راحتی پشت بوته‌ها را ببینید و با خیال راحت از آن‌جا گذر کنید.

این دستگاه‌ همچنین می‌تواند به پلیس برای انجام کارهای مختلف از جمله شناسایی محیط یاری رساند.

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

منبع: zoomit.ir

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار LinuxLive USB Creator 2.8.16 -اجرای سستم عامل لینوکس با استفاده از USB در سستم عامل ویندوز
  2. راه اندازی و استفاده از بلوتوث در سیستم عامل مک
  3. راهنمای جامع استفاده از NFC در اندروید
  4. اپل قطعا از فناوری اسکن اثر انگشت در آیفون 5S استفاده می‌کند
  5. سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده، محدودیت‌ استفاده از گجت‌ها را در هواپیما کاهش می‌دهد

پاسخ