تولید باتری های روی-هوا و افزایش امید به بهبود عملکرد آنها

باتری های لیتیوم-یون استفاده شده در دستگاه های همراه امروزی جاگیر، سنگین و البته گران هستند. از همه اینها گذشته سرعت مناسبی هنگام شارژ نداشته و توان شارژدهی آنها نیز تعریف چندانی ندارد. در چند سال اخیر در هر زمینه ای فناوری پیشرفت کرد؛ از صفحه های نمایشگر ساده تا صفحه های لمسی منعطف راه درازی طی شد و مصرف کننده در عمل از نتیجه این پیشرفت ها برخوردار شد.

 یکی از قسمت هایی که به نسبت دیگر فناوری ها پیشرفت به مراتب کمتری داشته است باتری ها هستند. از اولین تلفن های ساده تا تلفن های هوشمند امروزی باتری ها پیشرفت شگرفی نداشته اند و در واقع باید گفت با پیشرفت نامناسب آنها تا حدود زیادی دست طراحان را هم بسته اند.
 اخیراً محققان دانشگاه استنفورد به یک جایگزین به صرفه برای باتری های قدیمی رسیده اند که بر پایه روی-هوا کار می کند. این محققان معتقدند روند کنونی صنایع به اشتباه تمام توجه خود را معطوف باتری های لیتیوم-یون کرده است چراکه این نوع باتری ها علاوه بر چگالی محدود انرژی اشکالات دیگری چون قیمت زیاد و مسائل ایمنی دارند.
 باتری های روی-هوا با ترکیب اکسیژن و فلز روی در الکترولیت مایع الکتریسیته تولید می کنند و در تئوری از چگالی انرژی بالاتری از باتری های لیتیوم-یونی برخوردار هستند.
برای مصرف کننده نوع فناوری و نحوه عملکرد آن اهمیت چندانی ندارد؛ آنچه در این میان می‌تواند بازار را تکان دهد و مصرف کننده را وادار به خرید کند تفاوت عملی در این حوزه است که کماکان محقق نشده است.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. ۱۶ اصطلاح در مورد صفحه نمایش و تلویزیون به همراه معانی آنها
  2. فنون‌ افزایش‌ سرعت‌ در اینترنت
  3. تولید انبوه نسل بعدی پردازنده های موبایل ۲۲ نانومتری اینتل از سال آینده
  4. پلاگین DownThemAll برای موزیلا فایرفاکس- افزایش سرعت دانلود تا چند برابر و بهینه سازی دانلود منجر ها
  5. ترفند‌هایی افزایش طول شارژ باتری تلفن‌ همراه و افزایش عمر باتری

پاسخ