سرماه گذاری ۸۴ میلیون دلاری سامسونگ در هند، جهت افزایش تولید موبایل

بنا بر گزارش یک نشریه اقتصادی هندی ، سامسونگ قصد دارد با سرمایه گذاری ۸۴ میلیون دلاری در هند، ظرفیت تولید تلفن همراه در این کشور را به شکل چشم گیری افزایش دهد. سخنگوی سامسونگ هم می گوید این شرکت به دنبال تقویت سهم تولیدات کارخانه ای خود در این کشور است تا «رشد مورد نیاز این بازار را تامین کند» اما وی از ذکر دیگر جزئیات در این زمینه خودداری کرد.

اما منابع هندی خبر می دهند که سامسونگ پیش از این تماس های نزدیکی با دولت هند داشته است تا بتواند از خط مشی هایی که به تازگی درباره سرمایه گذاری مستقیم خارجی اعلام شده، به خوبی بهره ببرد. گفته می شود آنها همچنین با وزارت الکترونیک و فناوری هم در ارتباط هستند و برخی پیشنهادات سرمایه گذاری را ارائه کرده اند.
پیش از این در سال ۲۰۱۱ سامسونگ سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری را برای ساخت یک کارخانه موبایل سازی در شهر نوئدا واقع در ایالت اوتار پرادش هند انجام داد. تولید این کارخانه در ابتدا سالیانه ۱۲ میلیون دستگاه موبایل بود که اکنون به ۳۶ میلیون دستگاه رسیده است.
این گزارش حاکی از آن است که کارخانه Noida اکنون بیش از ۳۵ تا ۴۰ میلیون موبایل در سال تولید می کند که این تولیدات شامل ۱۲ مدل اسمارت فون هم می شوند. از تلفن های هوشمند تولید نوئدا می توان به گلکسی اس ۳ اشاره کرد. و البته سامسونگ وعده داده تا ماه آوریل تولید گلکسی اس ۴ را هم در آنجا آغاز خواهد کرد.
به نظر می رسد که بازار عظیم و رو به رشد هند چنان ظرفیتی دارد که شرکت های بزرگ موبایل ساز وسوسه شده اند حتی کارخانه های خود را در این کشور دایر کنند.
سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۱۳ با سهم 32.6 درصدی، رتبه اول سهم بازار تلفن همراه هند را از آن خود کرده بود. اگر چه به نظر می رسد هنوز بخش زیادی از این بازار در دست تولیدکنندگان داخلی باشد. چرا که شرکت میکروماکس هندی با سهم ۱۹ درصدی در رتبه دوم ایستاده و رتبه سوم با سهم ۱۱ درصدی از آن کاربون موبایلز از بنگلور است.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. فنون‌ افزایش‌ سرعت‌ در اینترنت
  2. سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها شکایت کرد
  3. ۵۰۰ روز فرصت باقی مانده برای ۵۰۰ میلیون کاربر ویندوز ایکس پی
  4. تولید انبوه نسل بعدی پردازنده های موبایل ۲۲ نانومتری اینتل از سال آینده
  5. دانلود Viber - وایبر، نرم افزار موبایل برقراری تماس و ارسال پیامک رایگان

پاسخ