بلومبرگ: نوکیا سهم زیمنس از قرارداد مشترکشان را ۲.۶ میلیارد دلار می خرد

اگر به خاطر داشته باشید، از فروردین ماه شایعات درباره تردید نوکیا برای ادامه همکاری خود با زیمنس  در اینترنت شنیده می شد. و اکنون به نظر می رسد بالاخره این شرکت فنلاندی تصمیم خود را گرفته است.

بنا بر گزارش بلومبرگ، نوکیا در نهایت به این نتیجه رسیده که به ادامه این جوینت ونچر  «نه» بگوید و احتمالا این تصمیم در روزهای آینده هفته جاری اعلام خواهد گردید. و آنگاه نوکیا صاحب نیمه آلمانی Nokia Siemens Networks هم خواهد شد. منابع نزدیک به این شرکت از برنامه ریزی نوکیا جهت دریافت یک وام کوتاه مدت برای پرداخت ۲.۶ میلیارد دلار (کمتر از ۲ میلیارد یورو) به زیمنس بابت حق سهم ۵۰ درصدی اش از این شراکت خبر می دهند، تا تمامی نوکیا-زیمنس در زیر بالهای نوکیا قرار گیرد.
البته این حرکت چندان هم از سوی نوکیا غیرمنتظره نبود. این شرکت در سال ۲۰۱۱ و اوج مشکلات مالی اش هم حاضر به فروش سهم خود از این مشارکت انتفاعی نشده بود و برای جبران هزینه ها ترجیح داد از سهام داران خود وام بگیرد. 
البته تا کنون هیچ یک از شرکت های نوکیا و زیمنس در این خصوص اظهار نظری نکرده اند. 

شرکت نوکیا زیمنس نتیجه قرارداد همکاری مشترک موبایل ساز فنلاندی نوکیا و شرکت آلمانی زیمنس است که در سال ۲۰۰۷ شکل گرفت. دلیل شکل گیری آن هم بیشتر، افزایش توان این دو شرکت در رویارویی با رکود اقتصادی اروپا در آن سالها بود. این شرکت از همان ابتدا به فعالیت های مخابراتی می پرداخت، اما به زودی بخش تجهیزات مخابراتی کابلی خود را فروخت و تنها بر تامین تجهیزات و پشتیبانی فنی شبکه های وای مکس و تکنولوژی های وایرلس متمرکز شد. اکنون اپراتورهای فراوانی در دنیا را می توان یافت که شبکه موبایل 2G تا 4G آنها را «نوکیا زیمنس» راه اندازی کرده و پشتیبانی می نماید.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. قواعد اساسي لازم الاجرا در قراردادهاي انفورماتيك
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. ترفند های گوشی های نوکیا
  4. میلیاردر دنیای فناوری در 20 تا 30 سالگی چه می‌کردند؟
  5. پس از چهارده سال سامسونگ جایگاه نخست را از نوکیا گرفت

پاسخ