نوکیا باید بالاخره به سراغ گوشی‌های اندرویدی برود!!

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افت قابل ملاحظه نوکیا طی چند سال گذشته مربوط به تمرکز این شرکت بر سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت می‌شود و اینکه نوکیا تنها راه حضور خود در دنیای گوشی‌های هوشمند را مبتنی این پلتفورم معرفی کرده، آن را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

 کارشناسان این روزها به نوکیا انتقاد می‌کنند که ویندوزفون آن را از عرصه رقابتی در بازار جهانی دور می‌کند و این شرکت بزرگ باید به تولید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید هم فکر کند. 
"پیر فراگو"(Pierre Ferragu) یکی از محققان مرکز Bernstein Research بر نوکیا تاکید کرده است که این شرکت باید پیش از آنکه با مشکل جدی‌تر مواجه شود به این مسئله فکر کند. تصمیمات کنونی نوکیا باعث شده است تا این شرکت فنلاندی از بازار گوشی‌های معمولی خارج شود. 
به عقیده وی، تغییر روند فعالیت نوکیا از سیستم‌عامل ویندوزفون می‌تواند در آینده نزدیک هزینه‌هایی را به نوکیا تحمیل کند تا این شرکت زیرساخت‌های خود را تغییر دهد و بر سیستم‌عامل جایگزین متمرکز شود. اما این اتفاق طی چند سال آینده باعث تضمین موفقیت نوکیا خواهد شد. 
همکاری نوکیا و مایکروسافت تاکنون هیچ مزیتی برای این شرکت فنلاندی به همراه نداشته است و آنچه که هر دو شرکت امیدوار بودند هرگز محقق نشده است. این مرکز تولیدکننده تلفن‌های همراه این روزها سیستم‌عامل ویندوز فون را روی گوشی‌های هوشمندی به دست کاربران جهانی می‌رساند که محبوبیت چندانی ندارند و کاربران ترجیح می‌دهند دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌های عامل رقیب را خریداری کنند.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. هرآنچه درباره ویندوز 8 باید بدانید
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. ترفند های گوشی های نوکیا
  4. پاسخ به ۱۰ سوال برای خرید گوشی اندرویدی
  5. پس از چهارده سال سامسونگ جایگاه نخست را از نوکیا گرفت

پاسخ