شکایت دانشگاه بوستون از اپل به دلیل نقض حقوق پتنتی

دانشگاه بوستون قصد دارد اپل را به دلیل تخلف پتنتی به دادگاه بکشاند. این دانشگاه دادخواستی را علیه اپل پر کرده و مدعی است این شرکت از نیمه رسانای پتنت شده توسط آنها در محصولاتش استفاده کرده است.

طبق درخواست ارائه شده به ناحیه قضایی ماساچوست، قطعاتی که در سال ۱۹۹۷ توسط پروفسور دی. موستاکاس استاد این دانشگاه پتنت شده اند، در برخی محصولات مشهور اپل همچون آیفون 5، آیپد و مکبوک ایر مورد استفاده قرار گرفته اند. و اکنون دانشگاه بوستون علاوه بر غرامت نقدی، خواستار ممنوعیت فروش این محصولات در خاک آمریکا شده است.

جالب اینجا است که دانشگاه بوستون سال گذشته دادخواست مشابهی علیه سامسونگ و آمازون هم مطرح کرده است. البته گزارش ها حاکی از آن است که این دانشگاه برای برنده شدن در دعواهای قضایی پیش رو، باید ثابت کند استادش قصد استفاده تجاری از این تکنولوژی را داشته است.راجر کی تحلیلگر موسسه Endpoint Technologies Associates می گوید اصلا متعجب نمی شود که دانشگاه بوستون در این دادگاه برنده شده و مثلا ۷۵ میلیون دلار به جیب بزند. «دادگاه ها در این موارد غیرمنطقی عمل می کنند. شما چنین قضاوت های مضحکی را پیش می کشید و آنها پیش خود فکر می کنند اپل یک شرکت گنده سرمایه دار است که مستحق این همه پول و دارایی نیست.»

دو طرف دعوا تا کنون از هرگونه اظهار نظر خودداری کرده اند. اما یک منبع نزدیک به دانشگاه بوستون می گوید دانشگاه قصد دارد با این حرکت به تمامی شرکت ها نشان دهد به جای استفاده غیرقانونی از دستاوردهای مراکز علمی، بهتر است که حق امتیاز آنها را خریداری کرده و منصفانه عمل کنند.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها شکایت کرد
  2. ۸ دلیل برتری آندروید در مقایسه با آیفون مقایسه آیفون
  3. محققان دانشگاه ایلینویز چیپ ها و گجت های خود-نابود شونده تولید میکنند...
  4. دفترچه الکترونیک سونی در اندازه A4 برای دانشگاهیان
  5. دلیل هزینه های اضافی موتورولا ......؟

پاسخ