13 فن‌آوری نوظهور برای باتری در سال 2013

در این مقاله به بررسی ۱۳ استارت آپ خواهیم پرداخت که در زمینه فن‌آوری باتری فعالیت می کنند. نتیجه کار این شرکت‌ها می‌تواند با غلبه بر یکی از اساسی‌ترین مشکلات صنعت الکترونیک، یعنی نحوه ذخیره انرژی، دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم را دگرگون کنند.

باتری‌ها محل تامین انرژی گجت‌های الکترونیکی ما به شمار می‌روند. همه تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها، وسایل نقلیه الکتریکی برای کار به باتری نیاز دارند. اگر آن باتری نیز هر روز به خوابیدن در آغوش پریز برق نیاز داشته باشد، آن‌گاه ما نیز هر روز به شبکه برق سراسری نیازمند خواهیم بود.در حال حاضر شرکت‌های مختلفی بر روی فن‌آوری باتری در حال تحقیق و جستجو هستند، اما این راه بسیار سنگلاخ و صعب‌العبور به نظر می رسد. برای نشان دادن این مسئله کافی است به مقایسه رشد فن‌آوری باتری در مقایسه با سایر فن‌آوری‌های الکترونیکی نگاهی بیندازیم .

مطابق قانون مور که برای اکثر مولفه‌های الکتریکی رایانه‌ها مانند پردازشگر، هارد و رم مصداق دارد، قدرت یا ظرفیت این بخش‌ها هر ۱۸ ماه به دو برابر افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که از زمان پیدایش باتری‌های امروزی در دهه ۱۸۵۰ تاکنون، چگالی انرژی باتری‌ها می‌بایست میلیاردها میلیارد بار رشد داشته باشد. حال آن‌که کل پیشرفت چیزی در حدود ۸ برابر بوده است.
این حقیقت که باتری گلکسی اس 4 با آن صفحه نمایش عظیم‌الجثه و خوش‌خوراک و پردازشگر ۴یا ۸ هسته‌ای ویرانگر حتی سه برابر باتری نوکیا ۳۳۱۰ ماقبل تاریخی هم نیست، نشان می‌دهد که یک جای کار می‌لنگد.
اما به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر تحرک زیادی برای تغییر وضعیت صورت گرفته است. برای مثال در سال ۲۰۰۹، اوباما با دست و دلبازی تمام مبلغ ۲.۴ میلیارد دلار حمایت دولتی را برای توسعه ۴۸ تکنولوژی نوین در زمینه باتری و وسایل نقلیه الکتریکی اختصاص داد.
در ادامه این گزارش به بررسی ۱۳ فن‌آوری‌ نوین باتری می پردازیم که ممکن است در آینده‌ای نسبتاً نزدیک تلفن‌های هوشمند یا وسایل نقلیه الکتریکی را از ملاقات روزانه با شارژها بی‌نیاز کند.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  2. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory
  3. راهی برای پیدا کردن IP فرسنده ایمیل , در یاهو
  4. 10 نکته و ترفند برای آشنایی بیشتر با «ویندوز 8»
  5. ده راهکار برای آنکه باهوش‌تر باشیم و باهوش به نظر برسیم!

پاسخ