کریس وترل٬ بنیانگذار گوگل ریدر: اگر الآن ایده ریدر به ذهنم می رسید٬‌ از گوگل فرار می کردم

بعد از تماشای خلع سلاح و سپس قتل گوگل ریدر که تقریبا ۸ سال پیش پا به عرصه گذاشته بود٬ موسس گوگل ریدر آقای کریس وترل می گوید که چنانچه این ایده در گوگل امروز به ذهنش خطور می کرد٬ از شرکت می رفت تا آن را مستقل بسازد٬ نه اینکه در دست رهبران گوگل رهایش کند.

او می گوید: «قطعا آن را در داخل گوگل [امروزی] نمی ساختم. متنفرم از اینکه ایده من بخواهد رقیب گوگل پلاس باشد. چنین چیزی ناامید کننده است.»
اظهار نظر کریس یک نکته جالب را عیان می کند. گوگل همیشه از فرهنگ نوآوری که کمکش کرده تا پروژه های کارمندان نظیر جیمیل٬ گوگل نیوز و اد سنس را تبدیل به خدماتی برای کاربران کند استفاده برده٬ ولی با در نظر گرفتن اینکه محصولات موفق هم ممکن است سر انجام به قتل برسند٬ شاید کارمندان دیگر خیلی کم به بیان ایده های شخصی شان در داخل شرکت بپردازند.

جنا بیلوتا٬‌از طراحان تجربه کاربری در گوگل که با وترل بر روی ریدر کار کرده بود هم می گوید بعد از ماجرای ریدر: «اگر کارمندان نسبت به ایده ای علاقه فراوان داشته باشند٬ احتمالا برای محافظت از آن ترجیح می دهند شرکت را ترک کنند.»
جنا و کریس که دیگر در گوگل نیستند و با هم اپلیکیشن Avacado را پایه گذاری کرده اند٬ شاهد حذف شدن یک پروژه موفق بوده اند و نظرات خودشان در این باره دارند. کریس می گوید:
«مطمئن نیستم ولی شاید افرادی که ایده ای دارند، حس کنند که بهتر است آن را بیرون از شرکت پیگیری کنند٬ نه اینکه به گوگل بسپرند و چند سال بعد که محصول موفقی شد بشنوند "مهم نیست چند میلیون نفر از آن استفاده می کنند٬ ما نگرانی های بزرگتری داریم."»
بیلوتا هم می گوید شاید مسئله ای که این همه سر و صدا به پا کرده این است که «قدیم ها محصولات تجربی زیادی در گوگل ارائه می شد٬ آنهایی که دوام نمی آوردند حذف می شدند٬ ولی مسئله این است که ریدر دوام هم آورد و باز حذف شد.»
به نظر می رسد سوال بعدی درباره گوگل این باشد که این شرکت چطور می خواهد در دوران پس از ریدر٬ کارمندانی با ایده های ناب را حفظ کند. زیرا تصمیمات شرکت ها است که وجهه آنها را نزد کارمندان شان تعیین می کند.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. راز معرفی سایت به گوگل در کمتر از ۲۴ ساعت
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. ویدیو جنجالی مایکروسافت بر علیه گوگل
  4. چگونه از جریمه شدن سایت خود توسط گوگل برای Over Optimization جلوگیری کنیم
  5. دانلود Google Chrome v25.0.1364.3 Dev – نرم افزار مرورگر اینترنت گوگل کروم

پاسخ