جلوگيري از فراموش کردن پسورد ويندوز

با اين کار شما در واقع يک نسخه پشتيبان(backup)  از پسوردتان تهيه مي کنيد. براي اين کار شما به يک ديسکت خام فرمت شده احتياج داريد. مراحل زير را انجام دهيد: 1- به Control Panel برويد. 2- بر روي User Accounts کليک کنيد. 3- حال بر روي کاربري که مي خواهيد از پسوردش backup بگيريد کليک کنيد.

4- با اين کار شما وارد صفحه تنظيمات مربوط به آن کاربر خواهيد شد. 5- در قسمت بالاي سمت چپ و در زير بخش Related Tasks روي گزينه دوم يعني Prevent a forgotten password کليک کنيد. 6- با اين کار يک پنجره جديد باز مي شود. در صفحه اول بر روي گزينه Next کليک کنيد. 7- در صفحه دوم از شما مي خواهد که يک ديسکت خالي وارد فلاپي درايو کنيد. اين کار را انجام دهيد. و براي ادامه کار بر روي Next کليک کنيد. 8- حال از شما مي خواهد که پسورد جاري خود را وارد کنيد. پس از انجام اين کار دوباره بر روي Next کليک کنيد. 9- منتظر بمانيد تا ساخته شود. پس از ساخته شدن دکمه Next فعال مي شود. بر روي آن کليک کنيد. 10- در مرحله آخر که موفقيت آميز بودن اين مراحل را نشان مي دهد بر روي Finish کليک کنيد.

خب تا اينجاي کار شما ديسکت پشتيبان را ايجاد کرده ايد.

حال نحوه استفاده از آن: اگر زماني قصد وارد شدن به ويندوز را داشتيد و پسورد خود را فراموش کرديد طوري که با تايپ کردن پسورد اشتباه، ويندوز به شما هشدار مي دهد که رمز اشتباه است و دوباره آن را وارد کنيد. در اين هشدار (و در صورتي که ديسکت را قبلا آماده کرده باشيد) همچنين گفته شده که شما مي توانيد از ديسک reset پسورد استفاده کنيد (You can use your password reset disk) که بصورت يک لينک مي باشد. بر روي آن کليک کنيد. با اين کار يک پنجره با نام Password Reset Wizard باز خواهد شد. با کليک بر روي Next  به مرحله بعد برويد. در اين مرحله از شما مي خواهد که ديسکت شامل پسورد را در درايو قرار دهيد. پس از انجام اين کار بر روي Next کليک کنيد. سپس از شما مي خواهد که پسورد جديد و تاييد آن را وارد کنيد. قسمت Password hint  هم براي اين است که اشاره اي به رمزتان کنيد تا در صورت فراموش کردن آن و با ديدن آن اشاره رمزتان را به ياد آوريد.پس از انجام اين کار بر روي Next کليک کنيد و در مرحله آخر هم بر روي Finish کليک کنيد.حال با رمز جديد وارد ويندوز شويد

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  2. فارسی کردن اعداد و صفحه کلید در ویندوز 7
  3. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory
  4. رصد کردن مغز بر روی تلفن هوشمند
  5. کوچک کردن آیکون ها در ویندوز7

پاسخ