سامسونگ در فهرست جهانی فورچون ۵۰۰ بالاتر از اپل

مجله فورچون فهرست سالانه ۵۰۰ شرکت دنیا که بیشترین درآمدها را دارند٬ اعلام کرد.در صدر فهرست مانند سال های اخیر٬ شرکت های نفتی قرار دارند ولی بزرگترین شرکت حوزه آی تی٬ سامسونگ الکترونیکز است که با درآمد سالانه ۱۷۸.۶ میلیارد دلار٬ در جایگاه ۱۴ قرار گرفته.

 اپل هم با ۱۵۶.۵ میلیارد دلار درآمد در ۵ رتبه پایین تر٬ یعنی جایگاه ۱۹ قرار دارد.البته اگر به سود شرکت ها نگاه کنیم٬ اپل با ۴۱.۷ میلیارد در مقایسه با سود به نسبت ناچیز ۲۰.۶ میلیاردی سامسونگ٬ بسیار بهتر عمل کرده.

در اصل٬ اپل در بین ۱۰۰ شرکت برتر٬ از نظر سود خالص در رتبه دوم و تنها پس از اکسان موبیل (با ۴۴۹.۹ میلیارد درآمد و ۴۴.۹ میلیارد دلار سود) قرار دارد. رتبه ۱ در این فهرست٬ به رویال داچ شل تعلق دارد که ۴۸۱.۷ میلیارد درآمد و فقط ۲۶.۶ میلیارد دلار سود کسب کرده.

از نظر درآمد٬ اپل و سامسونگ هر کدام به اندازه مجموع سونی٬ پاناسونیک٬ دل٬ مایکروسافت و گوگل بزرگ هستند٬ این شرکت ها هم به ترتیب در جایگاه ٬۸۳ ٬۹۴ ٬۱۱۰٬ ۱۶۵ و ۱۸۹ درآمدزایی هستند.

سال گذشته سامسونگ الکترونیکز با ۱۴۸.۹ میلیارد دلار درآمد و ۱۲.۱ میلیارد دلار سود در جایگاه ۲۰ بود و اپل با ۱۰۸.۲ میلیارد دلار درآمد و ۲۵.۹ میلیارد سود در جایگاه ۵۵ قرار داشت. آیا رونق بازار موبایل همچنان کام این شرکت ها و سهامداران شان را شیرین خواهد کرد؟

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها شکایت کرد
  2. سایت تجارتی 'علی بابا' بالاتر از آمازون و ebay
  3. پس از چهارده سال سامسونگ جایگاه نخست را از نوکیا گرفت
  4. از هر سه گوشی خریداری شده در دنیا یکی سامسونگ بوده است
  5. فهرست افراد مهم در تبلت و تلفن‌هاي همراه

پاسخ