صنعت تولید الکتریسیته خورشیدی در آلمان٬ و خطر فروپاشی از درون

۷ خرداد ۱۳۹۱. در این روز آلمان نیمی از انرژی برق مورد نیاز خود را از سلول های خورشیدی تامین کرد . یعنی چیزی در حدود ۲۲ مگاوات٬ که معادل ظرفیت تولیدی ۲۰ رآکتور هسته می شد. این موفقیت حاصل سرمایه گذاری ۱۰.۴ میلیارد دلاری این کشور در سال ۲۰۱۱ برای احداث مزارع خورشیدی بود.

 ۱۷ تیر ۱۳۹۲ میزان تولید برق از انرژی خورشیدی در این کشور به ۲۳.۹ گیگاوات رسید ولی با وجود این رکوردشکنی٬ به نظر می رسد صنعت تولید برق خورشیدی آلمان از درون دچار مشکل است و این روند در حال تسری از تولیدکنندگان تجهیزات٬ به توزیع کنندگان و نصب کنندگان است.

روز جمعه دو شرکت پیشرو در این زمینه٬ یعنی Gehrlicher Solar و Conergy عدم توانایی خود برای پرداخت بدهی های شان را اعلام کردند. این در حالی است که سال ٬۲۰۱۱ Gehrlicher Solar که توزیع کننده عمده قطعات فتو ولتائیک٬ و نیز ارائه کننده خدمات مهندسی٬ اجرا و ساخت است٬ سود ۴۱۵ میلیون دلاری را اعلام کرده بود.ورشکستگی Conergy نیز بعد از دو دور تلاش بی حاصل برای تامین سرمایه استراتژی ورود به بازار پایین دست برای توسعه و توزیع فناوری های خورشیدی رخ داد. در نتیجه این شرکت از ادامه مسیر خود بازماند.در همین حال٬ هفته گذشته زیمنس نیز اعلام کرد که بخش انرژی خورشیدی خود را پس از ضرری ۱ میلیارد دلاری در طول دو سال گذشته تعطیل خواهد کرد. شرکت بوش نیز اخیرا قصد خود برای خروج از این بازار به دلیل ضرر زیاد را اعلام کرد.به نظر می رسد با وجود موفقیت چشمگیر آلمانی ها در تولید انرژی برق از خورشید٬ مدل تجاری آنها دچار مشکل است که این می تواند در بلندمدت٬ رشد و توسعه آن را با مشکل مواجه کند.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. تولید انبوه نسل بعدی پردازنده های موبایل ۲۲ نانومتری اینتل از سال آینده
  2. AMD در صورت تقاضا، برای اندروید و کروم هم پردازشگر تولید می‌کند
  3. HTC در حال تولید نسخه ویندوز فونی HTC One است
  4. سرماه گذاری ۸۴ میلیون دلاری سامسونگ در هند، جهت افزایش تولید موبایل
  5. فاکس کان قصد تولید ساعت هوشمند خود را دارد که به آیفون متصل می‌شود

پاسخ