ساعت‌های هوشمند جدیدی که اصلا شبیه ساعت نیستند.

کمپانی سونی هفته گذشته، Smartwatch 2 را که تکامل یافته ساعت بدشانس و کم استقبال Smartwatch بود، معرفی کرد.

Smartwatch یک نمونه کاملاً گنگ بود که در مفهوم و عملکرد هیچ تناسبی با نامش نداشت و متحمل شکستی تحقیرآمیز شد که سزاوار آن بود.

ساعت تکراری امسال، دارای یک محفظه ضد آب، یک صفحه نمایش بزرگتر با چند پیکسل اضافی و قابلیت NFC (ارتباط در میدان های نزدیک) می باشد، اما مفهوم اساسی، از نسل گذشته بدون تغییرباقی مانده است.

سونی (SNE) از ما انتظار دارد تا با smartwatchهای کمپانی‌اش، با توجه به اینکه گوشی‌هایش به آهستگی نزول پیدا کرده اند، تعامل داشته باشیم.

این ایده ای است که بلافاصله در بین مردم می پیچد، باعث می شود تا توهمات علمی تخیلی دوران کودکی مجدداً پدیدار شود. اما در عین حال برخی به اشتباه بودن آن اشاره می‌کنند، زیرا هنوز کاملاً مشخص نیست چگونه باید از این تکنولوژی پوشیدنی استفاده نمود.

در حال حاضرنمونه هایی از صفحات لمسی انعطاف پذیر و اجزا و محتوای آن دیده شده است، اما هنوز تلاش برای رسیدن به یک صفحه نمایش کوچک به همراه فن آوری آن بر روی یک بند پلاستیکی ادامه دارد.

فقط تبلت های اولیه تلاش کردند تا عملکرد یک رایانه رومیزی را تقلید کنند، اما اکثر smartwatchهای فعلی گرفتار تلاش برای تقلید UX و UI گوشی‌های هوشمند هستند. این یک راه حل بی سرانجام است.

اختراع ثبت شده اپل، (AAPL، فورچون 500) ، برای نرم افزار یک نوع smartwatch ، که با مفهوم محصول جدید طراحی شده به گونه‌ای است که؛ محصولات فرضی آن‌ها شباهت کمی به یک ساعت مچی معمولی دارد. این‌ها معمولاً با ایده های اولیه مخالف هستند، اما حداقل نشان می دهند چگونه برخی از بهترین شرکت‌های فن آوری جهان و طراحان آن ها در مورد این فضاها فکر می کنند.

مفاهیم اطلاعات نمایش داده شده بر روی مچ دست به طور بالقوه ای کارآمدتر است. می دانیم این راه بهتری برای انتقال داده ها نسبت به کار در محدوده یک مستطیل کوچک می باشد.

یک دلیل خوب برای اینکه چرا مدیرعامل اپل،Tim Cook ، عاشق دستگاه ردیاب تناسب اندام خود یعنی؛ Nike + FuelBand است، زیرا تلاش نمی شود این دستگاه در قالب یک ساعت مچی جدید ارائه گردد و می خواهد جدید باشد.

هیجان انگیز است اگر در smartwatchها نیاز به این نداشته باشیم که برای یک تماس یا پست الکترونیک تلفن خود را مدام بیرون آوریم. اگر آن‌ها می توانستند فعالیت های بعدی ما را پیش بینی کرده و تمام اطلاعات متنی که نیاز داریم، مثل مسیریابی یا پیش بینی آب و هوا را به ما بدهند.

اگر آن‌ها می توانستند داده‌های محیط و اطراف (اعضای حیاتی و موثر بدن ما، دوستان نزدیک) محتویات گوشی، چیزهایی که در اینترنت و بقیه جهان وجود دارد را جمع آوری کنند، خیلی هیجان انگیز بود.

درست مثل کارکرد گوشی‌های تلفن همراه که مکالمه از ویژگی‌های اصلی این گوشی‌های هوشمند نیست، نشان دادن زمان هم به سختی دلیل اصلی تولید یک smartwatch خواهد بود.

با تلاش برای جا دادن همه این ایده‌های جدید و هیجان انگیز درون یک دستگاه آنالوگ قدیمی، ما در نهایت امکانات تخیلی این دستگاه‌ها را محدود می کنیم.

 

 


F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. داستان پنج تلفن هوشمند ویندوز فون 8 برتر 2012
  2. رصد کردن مغز بر روی تلفن هوشمند
  3. راز معرفی سایت به گوگل در کمتر از ۲۴ ساعت
  4. باطری تبلت سرفیس پرو: ۴ ساعت
  5. شبیه ساز اندروید -دانلود BlueStacks

پاسخ