احتمال استفاده از سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر در اپل

با در نظر داشتن یکی از پتنت های اپل که امروز به دست آمده٬ می توان انتظار داشت که دستگاه های مبتنی بر iOS و حتی مک های تولیدی اپل٬ سرانجام از سنسور اثر انگشت که مستقیما در نمایشگر قرار گرفته برخوردار شوند.

این پتنت که ۶ ماه قبل به ثبت رسیده یک فناوری را توصیف می کند که در آن سنسوری وظیفه تشخیص اثر انگشت فرد و تطبیق آن با اطلاعات ذخیره شده بر روی دستگاه را دارد. البته در این پتنت توضیحی درباره نحوه استفاده از این تکنولوژی برای کاربردهای مختلف داده نشده.

فناوری مورد نظر اپل در این پتنت با نمونه های رایج که قبلا در لپ تاپ ها استفاده شده تفاوت دارد. به جای استفاده از یک سنسور سخت افزاری٬ پتنت اپل قرار دادن انگشت بر روی نمایشگر را به منظور شناسایی اثر انگشت نشان می دهد.

پس از اینکه کاربر انگشت خود را بر روی نمایشگر قرار داد٬ سیستم تشخیص هویت فعال شده و به بیان مشخص٬ پیکسل به پیکسل به مقایسه اثر انگشت دریافتی با نمونه ذخیره شده قبلی می پردازد.

البته اپل هم مثل بسیاری شرکت های دیگر به ثبت پتنت هایی می پردازد که گاه هرگز روشنایی روز را نمی بیندد ولی حالا که شایعاتی درباره استفاده از فناوری تشخیص اثر انگشت در آیفون 5S شنیده می شود٬ احتمال استفاده از پتنت های اپل در این زمینه٬ جدی تر شده.

به روز رسانی: کالت آف مک به این احتمال اشاره کرده که خلوت سازی صفحه قفل iOS 7 نیز با توجه به استفاده از همین پتنت در آیفون 5S صورت گرفته است و این می تواند نشانه ای مضاعف باشد.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. معرفی تبلت ۷ اینچی Aquos Pad SHT21 را با نمایشگر IGZO LCD از سوی شارپ
  2. سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها شکایت کرد
  3. دانلود نرم افزار LinuxLive USB Creator 2.8.16 -اجرای سستم عامل لینوکس با استفاده از USB در سستم عامل ویندوز
  4. راه اندازی و استفاده از بلوتوث در سیستم عامل مک
  5. BMW، سرویس ConnectedDrive خود را گسترش می‌دهد: قابلیت گشت و گذار در اینترنت، یکپارچه شدن با Siri و S Voice و پشتیبانی از اندروید

پاسخ