اپل و بررسی اولیه آیفون با نمایشگر بزرگتر و آیپد ۱۳ اینچی؟

قبلا هم خبرهایی درباره بزرگ شدن اندازه نمایشگر آیدیوایس ها داشتیم ولی این بار وال استریت ژورنال این خبر را منتشر کرده و از درخواست اپل از تامین کنندگان نمایشگر برای تولید صفحه نمایش های بزرگتر برای آیفون و آیپد نوشته

در ماه های اخیر٬ اپل درخواست نمونه اولیه نمایشگرهای بزرگتر از ۴ اینچ را برای آیفون داشته و همچنین طراحی جدید نمایشگر برای استفاده در آیپدی با قطر تقریبی ۱۳ اینچ (برای صفحه نمایش) را سفارش داده.

این چندمین بار است که گزارش هایی برای افزایش اندازه نمایشگر آیفون را داریم و به نظر می رسد آیفون سال ۲۰۱۴ قطعا بزرگتر از ۴ اینچ خواهد بود. حتی قطر ۵.۷ اینچ هم در بین خبرهای پراکنده هست ولی بعید است اپل یکباره از ۴ اینچ به ورای ۵ اینچ پرواز کند. بگذارید بگوییم: چنین کاری دیگر خیلی غیر اپلی است! اما شایعات قبلی در مورد آیپد بزرگتر از ۱۰ اینچ٬ آنقدر مخدوش و غیرمعتبر بود که حتی پوشش شان ندادیم. تا اینکه امروز وال استریت ژورنال از نمایشگر ۱۲.۹ اینچی برای آیپد نوشته. در خبرهای قبلی داشتیم که:آیپد بزرگتر٬ که منابع خبری با جدیت می گویند آیپد مکسی (iPad Maxi) نام خواهد داشت٬ در نیمه اول ۲۰۱۴ عرضه می شود و قرار است بازار اولترابوک ها را هدف بگیرد و برای امور کتابخوانی بهتر به کار بیاید.گویا منابع وال استریت ژورنال استفاده از نمایشگر ۱۳ اینچی را تایید کرده اند ولی در عین حال به این مورد هم اشاره شده که ممکن است طرح مذکور هرگز روشنایی روز را به خود نبیند و بایگانی شود. اگر اینها حقیقت یابد نشانگر روی آوردن اپل به استراتژی "همه اندازه ای برای همه افراد" است که رقبای اندرویدی از آن استفاده می کنند و باعث کاهش سهم اپل در بازار به رغم افزایش فروش سالانه شده. یعنی اپل در حال از دست دادن ظرفیت های جدیدی است که هر سال به این بازارها اضافه می شود. 

در حاشیه. طبق شنیده ها٬ تولید آیپد ۹.۷ اینچی نسل پنجم نیز از این ماه شروع خواهد شد و انتظار می رود با استفاده از تکنولوژی جدید نمایشگر٬ بدنه ای سبک تر و کوچکتر برای آن تدارک دیده شود. اما آیپد مینی دوم احتمالا تا اوایل سال ۲۰۱۴ معرفی نخواهد شد ولیآن موقع در دو مدل٬ یکی رتینا و دیگری غیر رتینا رونمایی می گردد که احتمال کاهش قیمت مدل غیررتینا برای رقابت بهتر با تبلت های اندرویدی دور از ذهن نیست.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. معرفی تبلت ۷ اینچی Aquos Pad SHT21 را با نمایشگر IGZO LCD از سوی شارپ
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها شکایت کرد
  4. بررسی بازی پرندگان عصبانی جنگ ستارگان برای اندروید ، ویندوز فون ۸ و iOS
  5. بررسی آیفون 5 اپل

پاسخ