اغراق درباره روندِ رشد نرم‏‌افزارهای پردازش ابری

اینطور که معاون ارشد یک شرکت نرم‌افزاری می‌گوید، درباره رشد همه‌گیر و شتابنده نرم‌افزارهای ابری اغراق شده است.معاون ارشد یک شرکت عرضه‌‏کننده نرم‌‏افزار می‌‏گوید درباره رشد شتابنده نرم‌‏افزارهای تحت پردازش ابری اغراق شده است. وی استدلال کرده است در سال‏‌های آینده نرم‌‏افزارهای قابل نصب و غیرپردازش ابری همچنان جایگاه خود را حفظ خواهند کرد.

معاون ارشد شرکت Software AG گفته است پیش‏‌بینی‏‌هایی که درباره رشد شتابنده نرم‌‏افزارهای تحت پردازش ابری شده است، عمدتاً اغراق‌‏آمیز است. 
وی استدلال کرده است که بسیاری از شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها هم‌‏اکنون از نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های قدیمی (legacy) استفاده می‌‏کنند و به این زودی آن‌ها را کنار نخواهند گذاشت. 
مات دورهام، مدیر ارشد شرکت Software AG که در یکی از نشست‏‌های شرکت پژوهشی گارتنر سخنرانی کرده است، گفته خدمات پردازش ابری در حال حاضر از رشد سریعی برخوردار است، اما درباره سیستم‏‌ها و نرم‌‏افزارهای قدیمیِ مسائل زیادی وجود دارد که کسب و کار‌ها و شرکت‏‌ها باید مورد توجه قرار دهند. 
وی در سخنرانی خود گفته است فناوری‏‌های پردازش ابری الزام‌‏آور و جذاب است، اما واقعیت این است که چیزی در حدود ۷۰ درصد از بودجه‌‏های آی تی سازمان‏‌ها هنوز صرفِ نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های موجود می‌‏شود. 
در این نشست، یکی از مدیران شرکت اچ پی در پاسخ به مدیر عامل شرکت Software AG گفته است: فناوری‏‌های پردازش ابریِ ترکیبی، جایگزین سیستم‏‌ها و نرم‏‌افزارهای غیر ابری قدیمی‏‌تر می‌‏شود. وی همچنین پیش‏‌بینی کرده است شرکت گوگل در چند سال آینده به یکی از بازیگران مطرح در بازار راهکارهای پردازش ابری تبدیل خواهد شد. 
مات دور‌ها در پاسخ به گفته‏‌های نماینده اچ پی گفته است اچ پی در حال حاضر یک شرکت ۱۲۰ میلیارد دلاری است، اما بخش نرم‏‌افزارهای آن از ۲۰ میلیارد دلار فرا‌تر نمی‌‏رود. این در حالی است که شرکت‏‌های آی‌بی‌ام، مایکروسافت و اوراکل که از مهم‌ترین عرضه‏‌کنندگان راهکارهای کسب و کار هستند، حجم چند صد میلیارد دلاری این بازار را در اختیار دارند. 
شرکت گوگل نیز اگرچه شرکت بسیار پردرآمدی است، اما در بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار سهم چندانی ندارد.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. هرآنچه درباره ویندوز 8 باید بدانید
  2. پنج نکته‌ای که باید درباره عینک جادویی گوگل بدانید
  3. 8 نکته کلی درباره خرید و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته
  4. AMD در صورت تقاضا، برای اندروید و کروم هم پردازشگر تولید می‌کند
  5. هر آنچه باید درباره‌ی شخصی‌سازی صفحه‌ی قفل اندروید بدانید

پاسخ