راهی متفاوت برای پیدا کردن اشیا با گ های نفیس نوکیا

در واقع هدف اصلی تگ نفیس، این است که به کاربران ویندوز فون اجازه دهد به کمک اپلیکیشنی مخصوص، تگ را ردیابی کنند و از این طریق اشیای گمشده خود را پیدا کنند. این تگ ها از طریق NFC به موبایل های لومیا وصل می شوند، و کاربر را به سمت وسیله ای که به آن متصل شده اند، راهنمایی می کنند.

نوکیا در نظر دارد تا قطعه ای مجهز به سنسور مجاورت (Proximity Sensor) را به عنوان لوازم جانبی برای خانواده موبایل های لومیا عرضه کند. منابع خبری آشنا با طرح های نوکیا، فاش کرده اند که کمپانی فنلاندی قصد دارد این قطعه را به بلوتوث ۴.۰ و NFC مجهز کرده و «تگ نفیس» یا Treasure Tag بنامد. Tile مربع کوچکی است که برای مثال به دسته کلید شما وصل می شود و از طریق سیگنال هایی که برای آیفون ارسال می کند، به شما در یافتن کلید های گم شده تان کمک می کند. این پروژه برای اولین بار در KickStarter معرفی شد و از لحاظ ایده، شباهت بسیاری با تگ های نفیس نوکیا دارد.

تگ های نفیس طوری طراحی شده اند که همیشه روشن باشند. این تگ ها باتری هایی را در خود جای داده اند که می توانند تا حدود ۶ ماه شارژ نگه دارند. نوکیا در نظر دارد تا در روزهای آینده موبایل های لومیا را از لحاظ نرم افزاری آپدیت کند و پشتیبانی از بلوتوث ۴.۰ را به دستگاه های خود بیفزاید و به احتمال زیاد تگ های نفیس اولین وسایل جانبی خواهند بود که می توانند از این تکنولوژی جدید، که انرژی بسیار کمتری مصرف می کند، بهره مند شوند.

طبق شنیده ها زمان معرفی تگ های نفیس چندان دور نیست و احتمالا باید چند هفته پس از عرضه آپدیت نرم افزاری موبایل های لومیا، منتظر ورود آن به بازار باشیم.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  2. فارسی کردن اعداد و صفحه کلید در ویندوز 7
  3. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory
  4. رصد کردن مغز بر روی تلفن هوشمند
  5. کوچک کردن آیکون ها در ویندوز7

پاسخ