چرا از دیدگاه معلمان کروم بوک بر تبلت، لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی برتری دارد؟؟؟

در دنیای آموزش، اما کروم بوک گوگل به خوبی توانسته خودی نشان دهد و رقیبی تازه وارد و تازه نفس برای همه محسوب گردد. در آینده نزدیک قرار است ده ها میلیارد دلار پول توسط مدارس هزینه شده و با ورود به بازار، میان تبلتها، کروم بوک ها و دیگر انواع لپ تاپ تقسیم گردد.

بر اساس نظرسنجی ملی تکنولوژی موبایل برای آموزش ۲۰۱۳ آمریکا، تنها بخشی از مدارس این کشور تکنولوژی موبایل را پذیرفته و از آن بهره می برند. این بدان معنی است که این بازار در جهان هنوز راه درازی برای رشد و بالندگی دارد.نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار کرده اند حداقل یک چهارم مدارس موجود در منطقه آنها از ابزارهای موبایل استفاده می کنند. منظور فعالیت های معمولی چون اشتراک کارت های آموزشی با ابزارهای موبایل یا داشتن مجموعه ای مشخص از ابزارهای موبایل در کلاس است که بتوان آنها را میان دانش آموزان به اشتراک گذارد.اما معلمان چیزی بیش از این می خواهند. بیش از ۸۰ درصد آنها گفته اند کلاس ایده آل شان جایی است که بتوانند به هر دانش آموز دستگاه محاسباتی شخصی اش را بدهند.اما بگذارید به دلایلی بپردازیم که معلمان و مربی ها برای برتری کروم بوک گوگل بر دیگر ابزارها همچون تبلت، نت بوک یا کامپیوتر دسک تاپ ذکر می کنند.

- قیمتشان کاملا مناسب است

در ابتدای سال جاری مدرسه Spring Cove واقع در رورال پنسیلوانیا تصمیم گرفت بیش از ۱۰۰۰ کروم بوک خریداری کند. زیرا آنها پس از تحقیقات فراوان در یافتند که این محصول از دیگر کامپیوترهای شخصی موجود در این منطقه هزینه نگهداری کمتری دارد.

رابت وادلا مدیر مدرسه محاسبه کرد که با جایگزینی برخی از کامپیوترها با کروم بوکهایی که کمتر از ۳۹۹ دلار قیمت دارند، این مدرسه یک سال پس از دوره ۴ ساله ارتقاء، می تواند ۵۴۰۰۰ دلار صرفه جویی کند.

۲-تنها در چند روز به سرعت گسترش می یابند

در شهر مارشال ویسکانتین، دو نفر از کارمندان توانستند تنها طی ۳ روز بیش از ۵۰۰ کروم بوک را از جعبه درآورده و برای استفاده آماده کنند. شان میلین مدیر تکنولوژی می گوید: «تنظیمات راه اندازی آنها بسیار ساده است: تنها Control و Alt و E را فشار دهید. و آنها آماده استفاده توسط دانش آموزان هستند».

۳- رهایی از دردسرهای امنیتی

در ۲۰۱۲ مدرسه راهنمایی Leyden واقع در حومه شیکاگو بیش از ۳۵۰۰ کروم بوک را توزیع نمود و به هر یک از دانش آموزانش یک دستگاه داد. آنها هنگام تحقیق نگران بودند که نت بوک ها اینترنت کندی داشته و مستعد کرش کردن باشند. آیپد هم به دلیل فقدان صفحه کلید کنار گذاشته شد. از سویی آنها نگران بودند که با هر انتخابی، لازم است افرادی را برای آپدیت مرتب ابزارها استخدام کنند.

جیسون مارکی مدیر مدرسه راهنمایی East Leyden می گوید کروم بوک ها بهترین پنجره رو به وب برای دانش آموزان بودند. علاوه بر مزیت قیمت، امنیت هم یکی از بزرگترین منافع آنها بود. «سیستم عامل کروم یک سیستم عامل معمولی نیست. اینجا هیچ چیزی برای ویروسی شدن وجود ندار. مرورگر کروم هم یکی از امن ترین مرورگرهای اینترنتی فعلی است.»

 

وی می گوید: «اکنون یک سال از توزیع اولین سری کروم بوک ها می گذرد و تا کنون هیچ ویروس یا مشکل جدی نداشته ایم. و البته نیازی نبوده که کسی را برای مسائل فنی استخدام کنیم. این موضوع ما را قادر ساخته تا تمرکز منابع مان را بر یادگیری دانش آموزان بگذاریم، به جای اینکه نگران مشکلات تکنیکی باشیم».

۴-در ۸ ثانیه روشن می شوند و تا ۸ ساعت کار می کنند

Gene Tognetti معاون مدرسه St. Leo کبیر واقع در سان جوز کالیفرنیا است. او همچنین مشغول تدریس مطالعات اجتماعی به دانش آموزان سال هفتم است: «این حقیقت که کروم بوک ها بلافاصله روشن می شوند، تفاوت بزرگی را در کلاس درس ایجاد می کند. لازم نیست دو سه دقیقه از وقت کلاس را معطل بمانید تا کامپیوترها بالا آمده و آماده کار گردند.»

وی می گوید با توجه به این حقیقت که روشن شدن کروم بوک در یک لحظه اتفاق می افتد، باعث شده هنگامی به توجه کامل دانش آموزان نیاز دارید، بدون نگرانی از آنها بخواهید کامپیوترهای شان را خاموش کنند. او به این موضوع هم اشاره می کند که باتری ۸ ساعته کروم بوک ها، در اخر روز هنوز آنها را سر پا نگه می دارد.

۵- به راحتی می توان آنها را به اشتراک گذارد

رویای تهیه یک کامپیوتر برای هر دانش آموز، خارج از توان بسیاری مدارس است. لذا بسیاری باید از ابزارهای اشتراکی بهره ببرند. گرک کلین، کسی که به بسیاری از مدارس عمومی اوکلند کانادا کمک کرده، اعتقاد دارد کروم بوک ها گزینه های بسیار عالی برای استفاده اشتراکی هستند، زیرا همه چیز در اینترنت ذخیره می شود و تقریبا هیچ چیز شخصی روی دستگاه باقی نمی ماند. می توان کروم بوک ها را بین افراد دست به دست کرد بدون آنکه ردپایی از فعالیت های کاربر قبلی بر روی آن باقی بماند. 

کلین می گوید: «برای من، این تجربه چندان ساده ای نبود که آنها را به مکبوک ها ترجیح دهم.» او در یک پست وبلاگی با عنوان «چرا کروم بوک ها باید در مدارس حکمرانی کنند» می گوید: «من می توانم به یک کلاس تعدادی مکبوک بدهم و آنها را برای هر دانش آموز جداگانه پیکربندی کنم. این گونه هر کدام اکانت کاربری خود را دارند که محدودیت های کنترل والدین هم روی آنها اعمال شده است. اما باید همه این کارها را بر روی هر مک بوک به صورت دستی انجام دهیم. از سوی دیگر آپدیت نگه داشتن آنها از طریق مک اپ استور هم داستانی دیگر است. به کسی احتیاج داریم که کارش کلیک، کلیک، کلیک کردن باشد.»

۶- با پکیج کامل مدیریت ابزار عرضه می شوند

خواه مدرسه به دانش آموزان دستگاهی بدهد یا به آنها اجازه بدهد دستگاه خودشان را به همراه داشته باشند؛ اگر قرار است دانش آموزان به شبکه دسترسی داشته باشند، مدرسه هنوز به یک خط مشی مدیریت ابزار نیازمند است.

دونا تیوبر، هماهنگ کننده ادغام تکنولوژی برای مدرسه منطقه ای ریچلند در کارولینای جنوبی می گوید یکی از چیزهای ارزشمند و قابل تقدیر در کروم بوک ها، کنسول مدیریت کروم بوک است. این کنسول اکنون به راحتی از پس ۲۳۰۰۰ کروم بوک این منطقه بر آمده و مسئول تدارکات اپلیکیشن های لازم و تنظیم آنها برای مجوزهای دسترسی مناسب به شبکه است. «و این کار را بسیار آسان می سازد». برای مدارس، معلمان و مربیان، هیچ یک از این نقاط ضعف اهمیت چندانی نداشته و چندان محلی از اعراب ندارند. آنچه که آنها بر روی آن تمرکز کرده اند، آموزش چیزهایی به کودکان است که مهارت های قرن ۲۱ می خوانندش: همکاری، ارتباطات، خلاقیت و تفکر منتقدانه. برای آنها، کروم بوک ها راحت ترین و اقتصادی ترین راه برای رسیدن به هدف هستند.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. با کلیدهای میانبر فیس‌بوک در کروم و فایرفاکس آشنا شوید
  2. ۸ دلیل برتری آندروید در مقایسه با آیفون مقایسه آیفون
  3. معرفی برترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت در ایران
  4. دانلود Google Chrome v25.0.1364.3 Dev – نرم افزار مرورگر اینترنت گوگل کروم
  5. قابلیت های پنهان گوگل کروم

پاسخ