تلفن هوشمند یا تبلت روی بینایی ما تاثیر میگذارند.

آقای دیوید آلامبی  گفته که از زمان فراگیر شدن تلفن های هوشمند با نمایشگرهای بزرگ، تعداد افرادی که به نزدیک بینی در حال پیشرفت مبتلا شدند ۳۵ درصد افزایش یافته. نزدیک بینی یعنی ضعف در دید دوردست و آلامبی گسترش روز افزون آن را «نمایشگر بینی» نام گذاشته. معمولا، وقتی سن افراد به ۲۱ سال می رسد آثار نزدیک بینی رو به تثبیت می رود، ولی آلامبی می گوید «خیره شدن طولانی به نمایشگرها از فاصله نزدیک، ژن هایی را که بر نزدیک بینی اثر دارند فعال نگه می دارد.»

کامپیوترها، تلفن های هوشمند، و تبلت ها همگی نمایشگرهای زیبا، نورانی و شفاف دارند که ما هر روزمان را با خیره شدن به یکی یا همه آنها می گذرانیم. حالا یک عینک ساز بریتانیایی که به مشکلات چشمی ناشی از استفاده نزدیک از وسایل دیجیتال «نمایشگر بینی» می گوید، اوضاع را خوب نمی داند. شاید چیزی که به نظر یک مطالعه بدون ضرر یا سرگرمی می رسد، در اصل نابود کردن قدرت دوربینی چشمان شما باشد.

دیلی میل می نویسد طبق تحقیقات، چشم ما موقع مطالعه کتاب یا روزنامه، فاصله ای ۴۰ سانتی متری از صفحات دارد. آقای آلامبی می گوید مردم باید استفاده از وسایل دیجیتال را محدود نگه دارند و در سنی که برای فرزند خود یک تلفن هوشمند می خرند نیز تجدید نظر نمایند. او انتظار دارد با این روند در سال ۲۰۳۳ بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از افراد ۳۰ ساله به نزدیک بینی دچار شده باشند.
این به آن معنا نیست که شما نیاز دارید تلفن هوشمند یا تبلت تان را همین الآن کنار بگذارید و برای معاینه پیش پزشک بروید. اما مطمئنا این خبر باید باعث بالا رفتن ضریب هوشیاری شما نسبت به نحوه و میزان استفاده از وسایل دیجیتال تان شود. دفعه بعدی که حین لم دادن روی صندلی یا کاناپه، یا پیش از رفتن به رختخواب دستتان به سمت تبلت یا تلفن رفت، آن را توی چشم تان فرو نکنید. یا حتی بهتر اینکه دقایق کمتری روشن اش کنید.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. داستان پنج تلفن هوشمند ویندوز فون 8 برتر 2012
  2. رصد کردن مغز بر روی تلفن هوشمند
  3. معرفی تبلت ۷ اینچی Aquos Pad SHT21 را با نمایشگر IGZO LCD از سوی شارپ
  4. باطری تبلت سرفیس پرو: ۴ ساعت
  5. KidsPad ، تبلتی ویژه برای کودکان

پاسخ