ایکس‌باکس تی‌وی مایکروسافت، رقیب اپل تی‌وی

شنیده هاحاکی از آن است که مایکروسافت در آستانه سال 2013 یکset-top box با برندXbox را معرفی خواهد کرد که کارکرد آن مشابه اپل تی‌وی در زمینه دریافت محتواهای چند رسانه‌ای است. این دستگاه علاوه بر دریافت محتوا ازXbox Live می‌تواند برای انجام بازی های خانگی هم استفاده شود

شنیده هاحاکی از آن است که مایکروسافت در آستانه سال 2013 یکset-top box با برندXbox را معرفی خواهد کرد که کارکرد آن مشابه اپل تی‌وی در زمینه دریافت محتواهای چند رسانه‌ای است. این دستگاه علاوه بر دریافت محتوا ازXbox Live می‌تواند برای انجام بازی های خانگی هم استفاده شود.

در حقیقت این محصول بخشی از استراتژی دو مدلی کمپانی خواهد بود و در کنار نسل جدید کنسول بازیXbox عرضه می‌شود. گفته شده که پلتفرم نرم افزاری ایکس باکس تی‌وی بر مبنای هسته ویندوز 8 است و تنها از بازی‌های معمولی پشتیبانی می‌کند، بنابراین همچنان بازی‌های حرفه‌ای تنها برای کنسول ایکس‌باکس معرفی خواهند شد.

اطلاعات سخت افزاری اندک هستند ولی گویا ایکس‌باکس تی‌وی در این بخش از چیپ‌ستی استفاده می‌کند که امکان همیشه روشن بودن دستگاه و بوت شدن فوق سریع برای وصل شدن به تلویزیون و پخش محتوا را می‌‌دهد.

مایکروسافت و اپل هم اکنون با کنسول بازیXbox 360 و اپل تی‌وی در بازار محصولات خانگی حضور دارند و اگر چه رقابت مستقیمی در این بخش نداشته‌اند، ولی مایکروسافت پیش‌تر باZune به رقابت مستقیم با محصولی از اپل (آیپاد) پرداخته بود و حالا نیز به نظر می‌رسد در صدد حضور جدی تر در بخش ارائه محتوای خانگی است.

اپل در سال مالی 2012 تعداد 5 میلیونApple TV با قیمت 99 دلار فروخت و انتظار می‌رود در اواخر 2013 نیزiTV را معرفی کند. در سوی دیگر و با ارائهXbox TV از سوی مایکروسافت، شاهد آن خواهیم بود که دو کمپانی گام‌های جدیدی در این بازار بر می‌دارند. و نمی‌توان گوگل را نیز فراموش کرد که با همکاری شرکای سخت افزاری خود تلویزیون‌های هوشمند را برای این بازار تدارک دیده. به نظر می‌رسد که کم کم رقابت در این عرصه هم وارد روزهای داغ خود می‌شود.

 

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. مقایسه میان ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و کامپیوترهای شخصی امروزی- ps4 بهتر است یا xbox one
  2. ویروس‌هایی که آنتی‌ویروس را دور می‌زنند.
  3. Galaxy Gear با تلفن های هوشمند رقیبان هم کار می کند.

پاسخ