و حالا بازی موبایل به سبک دهه 80...

اندورید داران به گوش باشید که Contra: Evolution بالاخره برای این سیستم عامل هم منتشر شد. Contra اولین بار مانند بسیاری دیگر از بازی‌های ژاپنی کار خود را از دستگاه‌های آرکید شروع کرد و خیلی زود در عرض کمتر از یک سال نسخه‌ رسمی و کنسولی آن برای NintendoEntertainment System منتشر شد.

در ایران هم کلونی NES را که بیشتر با نام "میکرو " می‌شناسیم توانایی اجرای این بازی را داشت و به سرعت دست به دست چرخید و شهرتش میان نوجوانان و جوانان ایرانی دهه های گذشته هم افزایش یافت. حالا یک تیم بازی‌سازی, اولین شماره این بازی را با گرافیکی بهتر و جذاب‌تر برای گوشی‌های موبایل پورت کرده‌اند.پیش از هر چیزی لازم است به یاد آورید که کدام نسخه از این بازی را انجام داده اید. نسخه‌ ژاپنی و غربی این بازی داستان مشابهی با اندکی تغییرات داشتند. در ورژن آمریکایی آن، سال بازی تغییر می‌کند و به زمان حال برمی‌گردد و گروه تروریستی Red Falcon به اتحادی بیگانه تبدیل می‌شود که البته همان قصد مشترک را دارند و بازی هم در جزایر جنوب آمریکا جریان دارد.

در ویرایش ژاپنی این حادثه در سال ۲۶۳۳ رخ می‌دهد که یک گروه بزرگ تروریستی با نام Red Falcon قصد سلطه‌ کامل بر زمین را داشتند. اما Mad Dog و Scorpion، دو قهرمان داستان در مجمع الجزایر گالوگا، نزدیک به نیوزیلند باید از شکل گیری این حادثه‌ی تلخ جلوگیری کنند.
گرچه برخلاف ادعای رویایی سازندگان Contra: Evolution، این بازی یک "تجربه‌ی کاملا جدید" نیست، اما قطعا برای کسانی که با این بازی آشنایی دارند لحظات خوبی را رقم خواهد زد. اگر هم اولین بار است که Contra بازی می‌کنید مراقب خودتان باشید. Contra از قدیم الایام بازی نسبتا سختی بوده و دشواری‌های زیادی به همراه داشته. اما به پایان رساندن هر Area یا به عبارتی مرحله از بازی بسیار شیرین و دلچسب خواهد بود.
به شخصه یکی از نقاط عطف این عنوان را غول آخر‌ها یا Bossها می‌دانم. پایان هر مرحله یا در اواسط گاها با وسایل غول پیکری رو به رو می‌شوید که امانتان نمی‌دهند و از هر جهتی که فکرش را بکنید به شما حمله می‌کنند. با پیشروی در مراحل بازی و رسیدن به مراحل بالاتر، معنای کامل Old School Gaming را درک می‌کنید. غول آخر‌ها دیگر به شما اجازه‌ تکان خوردن هم نمی‌دهند و کار را هر دفعه سخت‌تر از گذشته می‌کنند.
این بازی تقریبا ۲ ماه پیش برای iOS منتشر شد و حالا ویرایش مخصوص اندرویدی آن برای گوشی‌های موبایل منتشر شده که می‌توانید آن را با قیمت ۱دلار تهیه کنید.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. نرم افزار تعمیر و بازیابی فلش های سوخته – OnLineRecovery
  2. بررسی بازی پرندگان عصبانی جنگ ستارگان برای اندروید ، ویندوز فون ۸ و iOS
  3. تولید انبوه نسل بعدی پردازنده های موبایل ۲۲ نانومتری اینتل از سال آینده
  4. دانلود Viber - وایبر، نرم افزار موبایل برقراری تماس و ارسال پیامک رایگان
  5. دانلود بازی قدیمی و پر طرفدار سوپر ماریو(قارچ خور)

پاسخ