اسکن سریع با اسکنر سه بعدی Dai Nippon

کمپانی دای نیپون با همکاری دانشگاه توکیو، یک اسکنر سریع برای کتاب‌ها تولید کرده است که بدون آسیب رساندن به کتاب، در هر دقیقه ۲۵۰صفحه را اسکن می‌کند.

کمپانی دای نیپون با همکاری دانشگاه توکیو، یک اسکنر سریع برای کتاب‌ها تولید کرده است که بدون آسیب رساندن به کتاب، در هر دقیقه ۲۵۰صفحه را اسکن می‌کند. در این اسکنر از مکانیزمی‌ استفاده شده که با سرعتی بسیار بالا صفحات را ورق می‌زند. در همین حین دو دوربین که بالای صفحه قرار دارند، تصاویری دقیق از دو صفحه‌ی روبروی خود گرفته و ذخیره می‌کنند. توجه کنید که صفحات کاملاً صاف و مسطح جلوی دوربین‌ها نیستند بلکه در حال ورق زدن به صورت مایل تصویربرداری صورت می‌گیرد.

در مرحله‌ی بعد، نرم‌افزار خاصی برای اسکنر طراحی شده که تصاویر را به حالت مسطح و سپس به حالتی که برای ماشین قابل خواندن باشد تبدیل می‌کند. تصاویر تبدیل شده دارای دقت ۴۰۰نقطه در اینچ بوده و به راحتی می‌توان آنها را به EPUB ،PDFو سایر فرمت‌ها تبدیل کرد.

امروزه بسیاری از اسکنرهای پرسرعت به کتابی که اسکن می‌کنند آسیب می‌رسانند، حتی در برخی مدل‌ها، می‌بایست صفحات کتاب را جدا کرده و در اختیار اسکنر قرار دهیم. اما این اسکنر چنین اشکالی ندارد، در واقع شبیه به محصول گوگل است که برای سرویس کتاب‌های گوگل یا Google Booksبه کار گرفته می‌شود.

تنها خبر منتشر شده در مورد زمان عرضه و قیمت این اسکنر این است که دای نیپون آن را در سال ۲۰۱۳روانه‌ بازار می‌کند و هنوز قیمتی هم برای آن ذکر نکرده است.

 

F1 مرکز تلفنی  پاسخگویی 24 ساعته به مشکلات رایانه ای شما --

 

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

مطالب مرتبط :
  1. مشاهده صفحات وب به صورت سه‌‌بعدی در مرورگر فایرفاکس
  2. تولید انبوه نسل بعدی پردازنده های موبایل ۲۲ نانومتری اینتل از سال آینده
  3. مراسم معرفی پلی استیشن بعدی سونی
  4. سریع‌ترین اینترنت خانگی جهان با سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه در ژاپن عرضه شد!
  5. اینتل سریع‌ترین حافظه فلش دنیا را با رابط تاندربولت معرفی کرد

پاسخ