دلیل هزینه های اضافی موتورولا ......؟

 موتو ایکس 221 دلار هزینه بر می دارد و هزینه اسمبل آن در داخل آمریکا نیز به ازای هر تلفن 12 دلار بر آورد شده. IHS در همین رابطه اضافه می کند تلفن هایی که در آسیا تولید می شوند، هزینه تولید (اسمبل) کمتری را برای شرکت ها در بر دارند. برای مثال گلکسی اس 4 حدود 8.5 دلار و آیفون 5 تنها 8 دلار هزینه تولید را به خود اختصاص داده اند.
 

شاید فکر کنید که موتورولا قیمت نهایی موتو ایکس را برای عرضه کننده بالا می برد تا این هزینه را جبران کند، اما در واقع این راه حل هم پیش روی این کمپانی قرار ندارد. در حال حاضر اکثر تلفن های برتر در بازار آمریکا با قیمت 199 دلار تحت قرارداد اپراتور ها عرضه می شوند، لذا موتورولا نیز باید از همین رویه تبعیت کند، چرا که عرضه قیمت بالاتر باعث عدم جذب مشتریان می شود.

شاید برای برخوردار بودن از اعتبار عبارت «تولید شده در آمریکا»، چند دلار اختلاف هزینه تولیدی که در بالا به آن اشاره کردیم، به نظر گزاف نیاید؛ اما وقتی که در نظر بگیریم این چند دلار به ازای هر تلفن تولید شده و در مجموع عدد بسیار بزرگی می شود، آنگاه است که می توانیم ریسک موتورولا در این اقدام را درک نماییم

حال باید دید که تولید در آمریکا چه فوایدی را در پشت پرده برای موتورولا در بر داشته که تصمیم به انجام چنین کاری گرفته. اما آنطور که به نظر می رسد این کمپانی حاضر شده اکنون هزینه های بیشتری را صرف کند، تا در آینده بتواند سود بیشتری را به دست آورد.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. ۸ دلیل برتری آندروید در مقایسه با آیفون مقایسه آیفون
  2. موتو ایکس موتورولا و تصویری از نمای جلو
  3. لو رفتن تصاویر کاور پشتی Moto X موتورولا
  4. شکایت دانشگاه بوستون از اپل به دلیل نقض حقوق پتنتی
  5. شنیده هایی از موتورولا و موتو ایکس: حداقل قیمت ۲۹۹ دلار٬ نمایشگر 720p و عمر باتری فوق العاده

پاسخ