واقعیت جالب زندگی مریسا میر، مدیر عامل موفق یاهو

خانم میر طی مصاحبه ای که با مجله Vogue داشته، نکات جالبی را در باره زندگی شخصی خود بیان کرده.خانم میر کنترل یاهو را در شرایطی در دست گرفت که این شرکت اوضاع خوبی نداشت، اما اکنون در وضعیتی به سر می برد که خرید های کلان و آینده نگرانه انجام می دهد و حتی ترافیکی بیشتر از گوگل را به سمت سایت خود جذب می کند.

1.طرفدار شیک پوشی . میر کلکسیونی گران قیمت از لباس ها را در اختیار دارد که اکثرا از آن ها در سر کار استفاده می کند. او رنگ هایی همچون قرمز، آبی، سیاه، صورتی پر رنگ و... را دوست دارد و هر فصل رنگ های جدیدی را به کلکسیون خود اضافه می کند. هر یک از لباس های میر حدود ۹۰۰ دلار قیمت دارند.

2.بسیار خجالتی . میر آنقدر خجالتی است که در ۱۵ دقیقه ابتدایی هر مهمانی، دلش می خواهد پا به فرار بگذارد، حتی اگر آن مهمانی در خانه خودش برگزار شود. او البته موفق شده با استفاده از تکنیک نظم و برنامه ریزی، بر این مشکل خود غلبه کند. او می گوید من به ساعت نگاه می کنم و به خود می گویم نه! تو حق نداری تا فلان ساعت از این مهمانی خارج شوی. او به مرور دریافته که اگر بتواند تا مدتی مشخص در مهمانی دوام بیاورد، خجالتش می ریزد و آنگاه این شانس را دارد تا از معاشرت با دیگران لذت ببرد.

3.عشق به اعداد . مریسا میر طوری با عشق و علاقه درباره اعداد حرف می زند که گویی آن ها انسان های زنده هستند. او مرتبا در سخنان خود به X ها و Y ها ارجاع می دهد و هیچ اعتقادی به فاکتور شانس ندارد.

4.عشق به دانش . پدر مریسا میر یک مهندس محیط زیست بوده که برای شرکت های آب معدنی کار می کرده. میر می گوید که علاقه اش به علم و دانش را از پدرش به ارث برده است.

5.خروج های ناگهانی . این اتفاق بسیار پیش می آید که خانم میر در مهمانی ها بدون خداحافظی به ناگهان غیب می شود. او این حرکت را «خروج مدیرعاملی» می نامد.

۶. یک مولتی تسکر مادر زاد . میر از همان بچگی کار های مختلفی را به صورت همزمان انجام می داده است. او پس از مدرسه به کلاس ورزش می رفته، پیانو آموزش می دیده، به شنا می پرداخته و با اسکیت بر روی یخ به هنرنمایی مشغول می شده. میر می گوید که از همان ابتدا این مادرش بوده که او را برای انجام کارها تشویق می کرده است.

۷. جنسیت اهمیتی ندارد . میر توانسته بود در گوگل رتبه ۲۰ را در میان کارمندان به خود اختصاص دهد. بسیاری از او سؤال می کردند که به عنوان تنها زن گروه مهندسی، چه حسی دارد؟ و او نیز صادقانه پاسخ می دهد که حتی متوجه این موضوع نشده.
۸. صاف و ساده . مریسا میر خودش را یک آدم ساده دل توصیف می کند. اما آیا یک آدم ساده لوح می تواند ۳۰۰ میلیون دلار ثروت داشته باشد و عنوان مدیر عاملی یکی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی را یدک بکشد؟ میر در جواب این سؤال اصرار می کند که او تنها یک گیک است که به کد نویسی علاقه دارد.

۹. تاریخ ساز . میر نقشی کلیدی در ساخت یکی از مهم ترین محصولات گوگل، به نام Google AdWords داشته است. پس حرف گزافی نیست اگر او را رقم زننده بخشی از تاریخچه گوگل بدانیم.

 

 


به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

۱۰. یک ایده آل گرا . یکی از همکاران سابق میر در گوگل می گوید: «مریسا متوجه جزییات ریزی می شود که معمولا از نگاه دیگران باز می ماند.» این همکار ادامه می دهد: «نکاتی که مریسا به آن ها اشاره می کند دقیقا همان عواملی هستند که فرق بین یک محصول زیبا، بی نقص و ایده آل را با یک محصول معمولی، به وجود می آورند.»

مطالب مرتبط :
  1. راهی برای پیدا کردن IP فرسنده ایمیل , در یاهو
  2. ۷ ترفند بسیار جالب +Google
  3. فایل مربوط به باز کردن چند یاهو مسنجر با هم
  4. نرم افزار مدیریت منوی استارت و تغییر منو استارد ویندوز 8 به منو استارت ویندوز 7
  5. دانلود Yahoo! Messenger 11.5.0.152 آخرین نسخه نرم افزار یاهو مسنجر

پاسخ