مایکروسافت قصد خرید نوکیا را دارد و مبلغ آن را 7.2 میلیارد دلار مشخص کرده است

ردموندی‌ها مبلغ 3.79 میلیارد یورو معادل 4.99 میلیارد دلار را برای تجارت بخش ابزارها و سرویس‌های نوکیا و مبلغ 2.18 میلیارد یورو را بابت اختراع‌های ثبت شده این شرکت، پرداخت می‌کند. در ادامه مطلب با شوو همراه باشید .

مایکروسافت امیدوار است تا با تصاحب نوکیا، توسعه ویندوز فون با سرعت بیشتری انجام شود و جایگاه این سیستم عامل در بازار تقویت گردد. بالمر در این باره گفت: این یک گام برجسته به سوی آینده است، یک توافق برد-برد برای کارمندان، سرمایه گذارن و البته مصرف کنندگان هر دو کمپانی. این اقدام ما باعث شکل گیری یک تیم بزرگ و افزایش ارزش سهام مایکروسافت و سود شرکت در زمینه تلفن‌ها خواهد شد. ما همچنین فرصت‌های بیشتری را برای مایکروسافت و شرکای آن در کل مجموعه ابزارها و سرویس‌ها تجربه خواهیم کرد.

براساس بیانیه مطبوعاتی مایکروسافت، 32 هزار کارمند نوکیا در سرتاسر مایکروسافت پخش خواهند شد. حتی 4700 کارمند فلاندی و 18300 کارمندی که مستقیما در زمینه تولید محصولات نوکیا فعالیت می‌‎کنند نیز به مایکروسافت منتقل خواهند شد. مایکروسافت با این توافق، صاحب سری تلفن‌های ارزان قیمت و غیرهوشمند Asha و پتنت‌های مختلف بسیاری خواهد شد.

مایکروسافت طی توافق خود با نوکیا بصورت غیر-انحصاری مجوز دسترسی به مجموعه پتنت‌های نوکیا را دارد و حتی اختراع‌های ثبت شده مربوط به سرویس با ارزش HERE نیز جزو آنها است. اما ظاهرا نوکیا قادر است، پتنت‌های خود را به دیگران نیز به فروش برساند.حال باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت می‌تواند از دانش نوکیا برای ساخت محصولات قدرتمندتر بهره ببرد، یا نام نوکیا برای همیشه به همراه ویندوز فون به خاطره تبدیل خواهد شد.

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. دانلود کرک ویندوز XP - قانونی سازی جهت نصب آپدیت های جدید و نرم افزار های مایکروسافت
  2. دانلود برنامه اصلی و استاندارد برای باز کردن فایلهای PDF --Adobe Reader
  3. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  4. اوبونتوی جدید مانند مایکروسافت قدیم، نرم افزار جاسوسی دارد/ نصب نکنید
  5. ایکس‌باکس تی‌وی مایکروسافت، رقیب اپل تی‌وی

پاسخ