چگونگی کارایی مقاومت های Pull Up و Pull Down در میکروکنترلرها

مقاومت pull up در اکثر مواقع برای نگه داشتن سیگنال ورودی میکرو در سطح منطقی یک (v5+) و مقاومت pull down برای نگه داشتن سیگنال ورودی میکرو در سطح منطقی صفر است. قرار دادن مقاومت های pull up و pull down در مدار اجباری نیست  و بهتر است هر وقت خواستید پایه ای را در سطح منطقی معینی نگه داریداز آن ها استفاده کنید؛ زیرا ممکن است در اثر نویز یا موارد مخرب دیگر سطح سیگنال ورودی به میکرو، تغییر ناگهانی کند.

فرض کنید پایه ای از میکرو باید یک منطقی باشد تا کولر گازی روشن بماند و اگر کلیدی را بفشارید خاموش شود(پایه میکرو صفر منطقی شود) و با رها کردن کلید مجدداً کولر روشن شود، در این بین اگر کلید را رها کرده باشیم و از مقاومت Pull up استفاده نکنیم ممکن است بر اثر یک عامل مخرب پایه میکرو صفر یا یک شود و زمانی که ما نمی خواهیم، کولر روشن و خاموش شود. در واقع مدار شما بدون این مقاومت ها قابل اطمینان نیست.. اگر در مدار شکل بالا از مقاومت Pull up استفاده نمی کردید و پایه میکرو را برای رسیدن به یک منطقی مستقیم به Vcc متصل می کردید، هنگامی که می خواستید پایه میکرو را صفر منطقی کنید اتصال کوتاه رخ می داد.مقاومت های  pull Downزمانی استفاده می شود که می خواهید ورودی پایه ای از میکرو را در سطح صفر منطقی نگه دارید و همچنین در صورت نیاز بتوانید آن پایه را یک منطقی کنید. اگر در مدار شکل پایین از مقاومت Pull Down استفاده نمی کردید و پایه میکرو را برای رسیدن به صفر منطقی مستقیم به زمین متصل می کردید، هنگامی که می خواستید پایه میکرو را یک منطقی کنید اتصال کوتاه رخ می داد.

13

وقتی مقاومت های Pull Down و Pull Up از مدار حذف شوند، ورودی ای که به پایه مورد نظر میکرو داده می شود، بستگی به سیگنالی دارد که به آن اعمال می شود و وقتی آن پایه معلق باشد عملاً وضعیتی نامعلومی دارد..

تحلیل مدار شبیه سازی:

در فایل پیوست این متن آموزشی یک شبیه سازی توسط نرم افزار proteus برای مدارات pull up و pull down انجام شده است که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم. مدار شبیه سازی شده مقاومت pull down :

13

با اجرای فایل شبیه سازی شده هنگامی که کلید باز است جریان عبوری از ال ای دی یک مقدار  صفر و در نتیجه ال ای دی یک ، خاموش است، ولی هنگامی که کلید بسته می شود جریان از LED 1 عبور می کند و روشن می­گردد.

مدار شبیه سازی شده مقاومت pull up :

14

با اجرای فایل شبیه سازی شده هنگامی که کلید باز است جریان عبوری از ۲ LED  باعث روشن شدن آن می­گردد، ولی هنگامی که کلید بسته است جریان عبوری از LED 2  صفر شده و خاموش می­گردد

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

 

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار Internet Download Manager
  2. پلاگین DownThemAll برای موزیلا فایرفاکس- افزایش سرعت دانلود تا چند برابر و بهینه سازی دانلود منجر ها
  3. پلاگین Video DownloadHelper برای موزیلا فایرفاکس- دانلود فیلم در موزیلا فایرفاکس
  4. کتاب آموزشی امنیت شبکه و چگونگی برقرار کردن و تنظیمات برای امنیت در شبکه
  5. چگونگی فعال سازی Wi-Fi Hotspot در ویندوز 8 بجای ad-hoc در ویندوز 7 -انتقال اینترنت لپ تاپ به تلفن هوشمند یا تبلت

پاسخ