جان سالم به در بردن از مکانی بی آب

تا به حال شده در دشت کویر گیر بیفتید و آب قمقمه تان هم رو به پایان باشد؟ اگر چنین شده و اکنون این مطلب را می خوانید، خیلی خوش شانس بوده اید. اما اگر چنین شرایطی را تجربه نکرده اید حتماً به ادامه مطلب بروید که چند راه کار آزموده برای تان داریم تا درصورت گرفتار آمدن در این وضع، بتوانید از آن زنده بیرون بیایید و داستانش را با افتخار برای دوستان تان تعریف کنید.

۱- به خود انگیزه دهید

می توان بی آب زنده ماند اما نه برای طولانی مدت. یک انسان متوسط (از هر نظر) می تواند ۳ تا ۵ روز بدون حتی جرعه ای آب دوام بیاورد. اما از دست دادن آب مشکلات دیگری را به همراه می آورد که افزون بر مشکل اصلی می شود؛ سرگیجه، بی حالی و افزایش سرعت ضربان قلب از آن جمله اند. پس باید هرچه سریع تر به آب دسترسی پیدا کنید اما قبل از هر چیز این «امید» است که شما را به مقصود می رساند.

۲- بی جهت تقلا نکنید تا کمتر عرق کنید

قبل از اینکه شروع به جستجوی آب کنید مطمئن شوید چه می کنید و چیزی که در پی آن می روید سراب نیست. وقتی آبی نیست که وارد بدن کنید پس باید بیشتر مراقب از دست نرفتن آب موجود در بدن خود باشید. اگر فکر نمی کنید در آن حوالی خبری از آب باشد سعی کنید از تحرک تان بکاهید تا سرعت روند از دست رفتن آب کاهش یابد. این طوری ممکن است مدت بیشتر دوام بیاورید و نیروهای امدادی شما را پیدا کنند.

۳- بروید دنبال حیوانات

حیوانات یا رد آنها را دنبال کنید، شاید به یخچال برف یا جایی که در آن آب باشد منتهی شود. اگر به تکه های یخ ذوب نشده رسیدید یک باره آن را وارد دهان نکنید؛ یخ باعث کاهش دمای بدن و بالطبع افزایش تعریق می شود. اول یخ را ذوب کرده و بعد از آن استفاده کنید.

۴- موز هم به کار می آید

اگر در جنگل گرفتار شده اید در پی درخت موز باشید. با کمک یک چاقو (بدون چاقو که به ماجراجویی در جنگل نرفته اید؟ رفته اید؟!) درخت موز می تواند برای شما بدل به یک چشمه آب شود. قسمت بالایی آن را ببرید و ساقه را به سمت یک کاسه خم کنید. ریشه این درخت مایعات را به تنه می رساند و کاسه شما با آب پر می شود.

۵- گرانِش را فراموش نکنید

در صحرا پیدا کردن آب سخت تر است اما اگر خوش شانس باشید ممکن است گرانش به کمک تان بیاید. آب از تپه ها به پایین جاری می شود، پس روی تپه حرکت کنید تا نشانی از آب در دره یا شکافی بیابید. اگر این روش جواب نداد -و از قضا کاردی با خود به همراه داشتید- کاکتوسی را بشکافید و رطوبت درون آن را با فشار خارج کنید. البته قرار دادن مغز ساقه در دهان و فشار دادن آن برای خارج شدن رطوبت هم می تواند یک راه باشد؛ ولی مراقب باشید که خود ساقه را نخورید. 

۶- حواس تان کجاست شما یک گیک هستید: تلفن هوشمند

اول از همه، یعنی قبل از اینکه به محل های صعب العبور قدم بگذارید نقشه آنجا را حتماً در تلفن خود ذخیره کنید. مناطق حیاتی مثل چشمه ها را حتماً علامت بزنید. حالا با داشتن نقشه و قطب نمای تعبیه شده در تلفن خود فقط یک چیز را کم دارید، اینکه بتوانید از این دو استفاده کنید. پس حتماً نقشه خوانی و استفاده از قطب نما را یاد بگیرید که در این گونه مواقع در نمانید.

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. آنتی ویروس و نرم افزار از بین بردن ویروس live security platinum کمک برای از بین بردن ویروس live security platinum
  2. پاک کردن رمز ویندوز 7 - ازبین بردن رمز فراموش شده ویندوز7
  3. دریافت اسکریپت سالم برای بازی آنلاین تراوین

پاسخ