انتخاب مدیرعامل فورد برای جانشینی بالمر

رویترز در گزارش خود آورده سهامداران عمده ممکن است تاثیراتی در انتخاب مدیر عامل بعدی داشته باشند. زیرا گفته می شود کمیته ویژه ای تحت نظر مدیرعامل فعلی مشغول جستجوی جانشینان بالقوه است و در این میان نظرات سرمایه گذاران ارشد را هم دریافت نموده. البته مایکروسافت هیچ تعهدی بابت اعمال نظر و پیشنهاد سهامداران در این زمینه نداده است.

مولالی کسی است که اعتبار پیشرفت های فورد از زمان مدیرعاملی در سال ۲۰۰۶ را بر جبین دارد. البته وی هیچ تجربه ای در صنایع تکنولوژی نداشته است. اما قبل از این مدتی مهندس بوینگ بوده و پس از آن مدیر اجرایی یکی از زیرمجموعه های هواپیماهای تجاری این شرکت شده است. 

نام این مهندس سابق پیش از این هم توسط چندین تحلیلگر مطرح شده بود و آن را به عنوان نخستین انتخابی می دانستند که می تواند به صورت بالقوه نیروی تازه ای در شریان های مایکروسافت بدمد. شرکتی که همچنان بسیار سود ده است. اما در مدت زمان رهبری بالمر به نظر می رسد که به شکل تراژیکی در حال از دست دادن بازار بود.

مولالی روز جمعه به بلومبرگ گفته که «حداقل تا پایان ۲۰۱۴ مدیرعامل فورد باقی خواهم ماند». اما رویترز با تکیه بر منابعش، معتقد است که وی زودتر از این هم حاضر است فورد را ترک کند، تنها باید «نقشی جدید و به اندازه کافی جذاب» به وی پیشنهاد شود.وی قبل از پیوستن به کامپیوتر ساینسز تقریبا یک سال هم با ValueAct Capital همکاری داشت. این همان گروه سرمایه گذاری عملگرایی است که آوریل سال گذشته ۲ میلیارد دلار در مایکروسافت سرمایه گذاری کردند. مایکروسافت به تازگی اعلام کرده ماسون مورفیت مدیرعامل ValueAct در صورت تایید نشست نوامبر سهامداران، به عضویت هیئت رئیسه این شرکت در خواهد آمد.

البته پیش از این هم شرکت های تکنولوژی مدیرعامل هایی بدون تجربه صنعتی را به خدمت گرفته اند، و نتایج مختلفی به بار آمده است. شاید مشهورترین شکست در این زمینه را بتوان تصمیم اپل برای به خدمت گرفتن جان اسکالی از پپسی دانست. شهرت اسکالی بیش از همه مدیون اخراج استیو جابز از شرکتی است که خودش از موسسان آن بود.

البته استفان الوپ هم که قرار است پس از اتمام قرارداد خرید کار و کسب موبایل نوکیا در اوایل سال ۲۰۱۴، دوباره به مایکروسافت برگردد؛ یکی از نامزدهای اصلی جانشینی بالمر است که گفته می شود شانس بالایی هم دارد.

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. دانلود نرم افزار HP_USB_Boot_Utility برای تعمیر و فرمت کردن فلش مموری های HP
  2. نرم افزار SD Formatter برای فرمت کردن مموری کارت و USB Flash Memory
  3. راهی برای پیدا کردن IP فرسنده ایمیل , در یاهو
  4. 10 نکته و ترفند برای آشنایی بیشتر با «ویندوز 8»
  5. ده راهکار برای آنکه باهوش‌تر باشیم و باهوش به نظر برسیم!

پاسخ