رونمایی از Quark

این چیپ Quark نام دارد و CPU آن اندازه ای یک پنجم پردازنده های Atom اینتل دارد و مصرف نیروی آن هم یک دهم آنها است. مدیرعامل اینتل Bryan Krzanich این چیپ کوچک را که اولین مدل آن Quark X1000 نام دارد، امروز در کنفرانس IDF سان فرانسیسکو رونمایی کرد. و توضیح داد که آن را برای «اینترنت اشیاء » تولید می کنند.

در حالی که شب گذشته در سرو سرصدای کنفرانس معرفی آیفون های اپل ، همه چیز کم رنگ شده بود، اینتل هم در گوشه ای دیگر بی آنکه هیاهوی زیادی به پا کند «فروم توسعه دهندگان ۲۰۱۳» خود را بر پا کرده است. در این مراسم، اینتل کوچکترین قطعه سیلیکونی که تا کنون ساخته را، رونمایی کرد. اینتل سعی دارد با تولید همزمان بوردهای مرجع مینیاتوری و نرم افزارهای لازم به توسعه دهندگان کمک کند تا این کامپیوترهای ارتباطی کوچک را در هر چیزی که دوست دارند، (از جمله ساعتهای هوشمند) قرار دهند.

«بله، ما روی ابزارهای پوشیدنی کار می کنیم.» Bryan Krzanich در حالی این سخن را بر زبان می آورد که طراحی مرجع از ابزاری قابل بسته شدن روی مچ دست را نشان می داد. البته وی به وضوح اعلام کرد که اینتل خودش برنامه ای برای تولید کامپیوترهای پوشیدنی ندارد، اما امیدوار است الهام بخش باشد و این قدرت را در اختیار دیگر شرکت ها قرار دهد تا به زودی از این سیلیکون جدید بهره کافی را ببرند.
و مهمتر از همه اینکه اینتل اعلام کرد Quark از «قابلیت ترکیب شدن  و آمیخته گری کاملی» بهره می برد، این می تواند بدان معنی باشد که اینتل هم بالاخره تصمیم گرفته راه ARM را دنبال کند و مدل تجاری او را به اجرا در آورد. ARM به سازندگان چیپ ها مانند اپل، کوالکام و سامسونگ اجازه می دهد که دارایی های معنوی خود را در این زمینه ثبت کنند، آن را اصلاح کنند، و پردازنده های خودشان را بر اساس این معماری تولید نمایند. و اکنون از نظر تئوری به نظر می رسد که اینتل هم چنین راهی را در پیش گرفته است.

آقای مدیرعامل می گوید: «استراتژی ما در واقع کاملا ساده است. نقشه ما این است که در هر بخشی از دنیای محاسبات رهبری را در دست داشته باشیم.» که این می تواند شامل سرورها، لپ تاپ ها، تبلتها و اسمارت فون ها باشد. و البته هر نوع ابزاری که هنوز طراحی نشده است. این شرکت به تازگی بخشی با عنوان new Devices یا «ابزارهای تازه» تاسیس کرده که توسط مدیر قبلی بخش موبایل اینتل، مایک بل رهبری می شود و قرار است بر روی چنین محصولاتی کار کند.
اینتل می گوید بوردهای مرجع Quark از فصل چهارم سال جاری میلادی توزیع خواهند شد. این بدان معنی است که محصولات جدید بر پایه این طراحی احتمالا زودتر از سال ۲۰۱۴ راهی بازار نمی شوند. 
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. اعلام رسمی زمان رونمایی از برجسته ترین عضو خانواده Xperia
  2. مراسم رونمایی مادربردهای Z87 گیگابایت
  3. رونمایی پردازنده هشت هسته ای Exynos جدید سامسونگ در هفته جاری
  4. Miphone 3 و تلویزیون های هوشمند شیائومی در چین رونمایی شد.
  5. بزرگترین تلویزیون اولترا HD خمیده OLED دنیا توسط ال جیرونمایی شد.

پاسخ