دستیار صوتی جدید ویندوز فون

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که کُرتانا قرار است چگونه در ویندوز فون کار کند. اما اسکرین شات هایی که اخیرا از ویندوز فون ۸.۱ منتشر شده، نشان می دهد که مایکروسافت بیشتر امور مربوط به این پروژه را انجام داده و هم اکنون مشغول آزمایش نهایی آن است. با نگاهی به این تصاویر می توان دریافت که کُرتانا قرار است اطلاعاتی درباره آب و هوا، Notification ها، تقویم و ... را پوشش دهد. 

این دستیار صوتی همچنین از موقعیت مکانی کاربر آگاه است و می تواند بر روی بلوتوث دستگاه نیز کنترل داشته باشد.با توجه به اخبار دریافتی، اکنون به صورت قطعی می دانیم مایکروسافت در حال حاضر مشغول کار بر روی آپدیت ویندوز فون ۸.۱ است و قصد دارد به زودی آن را در اختیار کاربران قرار دهد. جدیدترین اطلاعاتی که در این باره درز کرده، حاکی از آن است که مایکروسافت قصد دارد دستیاری صوتی مانند Siri را به ویندوز فون اضافه کند.دستیار جدید قرار است Cortana نام داشته باشد که در واقع از یکی از شخصیت های بازی Halo الهام گرفته شده. ویندوز فون در حال حاضر از فرمان های صوتی ساده پشتیبانی می کند، اما آنطور که به گوش می رسد کُرتانا قرار است ارتباط صوتی کاربر با دستگاهش را وارد مرحله تازه ای نماید.

البته اسکرین شات های انتشار یافته از کُرتانا، مربوط به نسخه های اولیه آن هستند و به احتمال زیاد مایکروسافت تا کنون رابط کاربری آن را بهبود بخشیده و امکانات بیشتری را نیز اضافه کرده است. این دستیار صوتی به احتمال زیاد در قالب آپدیت ویندوز ۸.۱ به دستگاه کاربران خواهد آمد. آپدیتی که بنا بر اخبار درز کرده، Notification Center و تغییراتی در رابط کاربری را نیز با خود به همراه خواهد داشت. انتظار می رود مایکروسافت آپدیت مذکور را در اوایل سال ۲۰۱۴ روانه دستگاه های ویندوز فونی کند.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. ۳۰ کلید میان‌بر جدید در «ویندوز ۸»
  2. فارسی کردن اعداد و صفحه کلید در ویندوز 7
  3. دسترسی مستقیم به درایو های لینوکس ( Ext2 و Ext3 ) در ویندوز با Ext2IFS_1_11a
  4. آموزش پارتیشن بندی در ویندوز بدون نیاز به نصب برنامه اضافه
  5. داستان پنج تلفن هوشمند ویندوز فون 8 برتر 2012

پاسخ