آیفون جدید اثر انگشت ها را بایگانی نمی کند.

این شرکت آیفون ساز در آخرین اسمارت فون پرچمدار خود برای افزایش امنیت مصرف کنندگان از سنسور اثر انگشت بهره برده است. اما به نظر می رسد این شرکت در خصوص ظهور نگرانی های حفظ حریم خصوصی که ممکن است درباره ذخیره اطلاعات بیومتریک کاربران رخ دهد، کاملا هوشیار و آگاه است.

بلکه سیستم جدید Touch ID اپل پس از رمزگذاری تصویر اثر انگشت توسط پردازنده اختصاصی، تنها «اطلاعات اثر انگشت» را در خود ذخیره می کند. آنگاه آیفون 5S در استفاده های آتی تنها از این امضای دیجیتال برای باز کردن گوشی یا انجام خرید در آیتونز، آی بوک و App stores استفاده می کند.از نظر عملی، این بدان معنی است که حتی اگر افرادی موفق به رمزگشایی چیپ احتصاصی آیفون هم شوند، احتمالا قادر به مهندسی معکوس و بازیابی اثر انگشتان نخواهند بود.تکنولوژی اثر انگشت موضوع چندان تازه ای نیست، اما هنوز برای بسیاری از مصرف کنندگان موضوعی عجیب و وهم انگیز است. اپل هم تلاش دارد تا برخی نگرانی های نوظهور و تازه شکفته در این زمینه را سریعا پاسخ داده و برطرف نماید.و برای شروع کار، اپل اعلام کرده که اپلیکیشن های ثانویه فعلا امکان استفاده از این اسکنر و دسترسی به اطلاعات آن را نخواهند داشت.

البته سخنگوی اپل در این میان به قابلیت امنیتی دیگری هم روی تلفن جدیدشان اشاره می کند. کاربران اپلی که می خواهند از تاچ آی دی بهره ببرند، می توانند به عنوان پشتیبان و برای روز مبادا، یک کد عددی هم روی آیفون 5S تعریف کنند.

در صورتی که آیفون ریبوت شده یا برای ۴۸ ساعت آنلاک نشود، برای باز کردن مجدد آن باید از این کدعبور استفاده شود. این قابلیت باعث می شود تا حد فراوانی جلوی سارقان و هکرها گرفته شود. زیرا آنها در صورت سرقت آیفون، فرصت زیادی برای رمزگشایی احتمالی اسکنر اثر انگشت و گذر از آن ندارند. اپل همچنین اشاره می کند که تاچ آی دی آنها نسبت به اسکنر اثر انگشت دمدمی مزاج لپ تاپ ها بهبود بسیار زیادی یافته است. اما سخنگوی این شرکت می گوید انتظار نداشته باشید اسکنر آیفون عالی و بی نقص باشد!

گروه های آزمایشگر اپل دریافته اند که این سیستم گاهی اوقات با انگشتان دارای رطوبت یا پوشیده با عرق، لوسیون و دیگر مایعات چندان سر سازگاری ندارد. همچنین گفته می شود این سنسور در خواندن اثر برخی انگشت ها هم دچار مشکل است و ممکن است نتواند انگشت های دارای اثر زخم و جراحت را تشخیص دهد. البته در چنین مواردی کاربر می تواند از انگشت دیگری استفاده کند.

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. ۳۰ کلید میان‌بر جدید در «ویندوز ۸»
  2. دانلود کرک ویندوز XP - قانونی سازی جهت نصب آپدیت های جدید و نرم افزار های مایکروسافت
  3. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  4. اوبونتوی جدید مانند مایکروسافت قدیم، نرم افزار جاسوسی دارد/ نصب نکنید
  5. پنهان کردن لیست دوستان در فیسبوک (مطابق با تغییرات جدید فیسبوک)

پاسخ