ارتباط چیپ M7 اپل با ساعت هوشمند

باید راهکاری مثل M7 یا هسته اختصاصی موتورولا در چیپ X8 برای پردازش زبان های طبیعی را به عنوان ویژگی مهم موبایل های سال ۲۰۱۳ برجسته کنیم؛ زیرا در اصل، راهکار هر یک از این دو شرکت که تقریبا همزمان در دست توسعه بوده اند، می تواند کلید تولید گجت های پوشیدنی با عمر باتری مناسب باشد.

 M7 می تواند حالات حرکتی شما را تشخیص دهد؛ چه پیاده باشید، چه سواره، چه در حال استراحت جایی لم داده. در نتیجه چنین چیپی می تواند کاربردهای زیادی برای اپلیکیشن ها به وجود آورد. مثلا اپلیکشن Nike+ Move که می تواند وضعیت سلامت و تحرک شما را ثبت کرده و نمایش دهد.

مسلما نایکی می تواند سرمشق خوبی برای توسعه دهندگان مستقل باشد، ولی اپل خودپسندتر و با برنامه تر از آن است که M7 را فقط برای توسعه دهندگان در آیفون 5S جای داده باشد. نسل های بعدی این کمک-پردازشگر را در محصولات بعدی اپل خواهیم دید ولی فکر می کنید کدام گجت از همه بیشتر، سود آن را خواهد برد؟

غیر از ابراز علاقه تیم کوک به مچ بند ها که از استفاده او از FuelBand نایکی پیدا است، پتنت های زیادی هم از اپل دیده ایم که در آنها ایده گجت های پوشیدنی (به خصوص ساعت) آمده و M7، می تواند حکم اولین ضربه به توپ در آغاز این مسابقه را داشته باشد. چطور؟

می دانیم که قرار نیست به این زودی، ساعت های هوشمند برای اتصال به اینترنت، از موبایل و تبلت بی نیاز شوند و در اصل باید ساعت ها را تکمله ای بر تلفن های هوشمند در نظر گرفت. حال تصور کنید که استفاده از M7 در ساعت هوشمند اپل (و چیپ های مشابه در ساعت های سایر شرکت ها) می تواند دو اثر مفید داشته باشد.

اول اینکه نیاز به همراه داشتن موبایل برای ثبت داده های ورزشی و حرکتی را از بین می برد و در نتیجه شما می توانید آزادانه با ساعت تان به گردش و دویدن و ورزش بروید و بعد از بازگشت به جایی که موبایل تان را گذاشته بودید، داده های ثبت شده توسط M7، با وای فای یا بلوتوث به موبایل انتقال یافته و پردازش می شوند.

دوم اینکه با این روش نیاز به استفاده از پردازشگر پر مصرفی شبیه A7 بر روی ساعت هوشمند هم رفع می شود و اپل می تواند پردازنده ای کم مصرف تر و کوچک تر در کنار M7 کار بگذارد تا در صورت نیاز، عملیات های پردازشی را مستقل از تلفن هوشمند و تبلت انجام دهد.

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. داستان پنج تلفن هوشمند ویندوز فون 8 برتر 2012
  2. رصد کردن مغز بر روی تلفن هوشمند
  3. راز معرفی سایت به گوگل در کمتر از ۲۴ ساعت
  4. باطری تبلت سرفیس پرو: ۴ ساعت
  5. نفوذ در امنیت تلویزیونهای هوشمند/ اتفاقات خانه در معرض دید هکرها

پاسخ