ادامه داشتن تعهد شرکت گوگل به خانواده یک کارمند فوت شده

شکی نیست که مزایای کار برای گوگل، در بین شرکت های مختلف دنیا چشمگیر و گسترده است. از کوتاه کردن موی مجانی گرفته تا غذاهای مخصوص، پزشک در محل کار، مهد کودک برای بچه ها، و غیره. اما اگر پای صحبت مدیر ارشد کارمندان، لاسلو باک بنشینید، خواهید فهمید که مزایا حتی بعد از درگذشت کارمندان هم ادامه دارد.

آقای باک می گوید: «یکی از واقعیت های تلخ ولی غیرقابل گریز زندگی این است که در مقطعی از آن با فوت شریک زندگی مان روبر می شویم، که دوره ای سخت و وحشتناک است، و هر بار که در شرکت چنین اتفاقی می افتد، دنبال راه های مراقبت از بازماندگان همکار خود می گردیم.»در حال حاضر کهن سال ترین کارمند گوگل ۸۳ سال سن دارد ولی در اینجا می خواهیم موردی را برای شما بازگو کنیم که هرگز تا پیش از این به طور رسمی از طرف گوگل اعلام نشده بود. آقای باک که در سال ۲۰۰۶ بعد از جدا شدن از شرکت جنرال الکتریک امریکا به گوگل پیوسته، طرحی را در رابطه با مزایای پس از فوت یک کارمند گوگل پیاده کرده.

اگر یکی از کارمندان امریکایی گوگل در حین کار برای این غول تکنولوژی (که فقط ۱۴ سال از تاسیس آن می گذرد،) به هر نحوی جان خود را از دست دهد، شریک زندگی او برای یک دهه، هر سال چکی معادل ۵۰٪ حقوق سالانه آن فرد را دریافت خواهد کرد. و حتی غافلگیرکننده تر اینکه لازم نیست کارمندان گوگل برای این مزیت، هیچ ویژگی یا امتیاز خاصی داشته باشند. کوچک و بزرگ، یکی هستند.کمک مورد-به-مورد به بازماندگان در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. علاوه بر بسته پرداخت سالانه برای یک دهه -که به آن اشاره شد، همسر آن کارمند بلافاصله پس از فوت شریک زندگی اش تمام سهام متعلق به او را دریافت می کند و فرزندان نیز این وسط فراموش نشده اند؛ آنها هم ماهانه ۱۰۰۰ دلار تا سن ۱۹ سالگی در حساب خود خواهند داشت (اگر دانشجوی تمام وقت باشند تا ۲۳ سالگی پرداخت ادامه می یابد). برخلاف تمام مزایایی که گوگل در محیط کار برای افزایش شادمانی، خلاقیت و کیفیت کار کارمندانش ارائه می کند (که در دنیا زبان زد خاص و عام هستند)، این مزیت آخر یعنی مراقبت از بازماندگان فرد متوفی، هیچ سود آشکاری برای گوگل ندارد زیرا بر کیفیت کار روزانه افراد اثربخش نیست «ولی برای شرکت مهم است که در این دوره سخت و غیرقابل گریز زندگی، به خانواده های خود کمک کند.»آقای باک درباره علت این کار می گوید: «تحقیقاتی هست که نشان می دهد برنامه های کمک به کارمندان مانند آنچه ما داریم، باعث بهبود عملکرد و تمایل آنها به باقی ماندن در شرکت می شود. ولی دلیل انجام چنین برنامه ای این نیست که برای کسب و کار مان مهم است، بلکه به سادگی، فقط دنبال انجام کار صحیح هستیم.» این نیز بخشی از فرهنگ گوگل است.

 

 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

 

مطالب مرتبط :
  1. راز معرفی سایت به گوگل در کمتر از ۲۴ ساعت
  2. انتشار سرویس نقشه Here از سوی نوکیا برای آیپد و آیفون پیش از گوگل
  3. ابتکار شرکت هندی: صفحه لپ تاپ خود را لمسی کنید
  4. آموزش برداشتن رمز گوشی در آندروید
  5. معرفی دو دوربین از خانواده COOLPIX شرکت Nikon

پاسخ