تلفنی ماژولار با قابلیت ارتقاء قطعات!

این ایده بسیار ساده است. هر دستگاه دارای یک بورد اصلی است که پر از سوراخ است. در بخش جلوی این بورد شما می توانید نمایشگر قابل تعویض را نصب کنید. قسمت پشتی هم محل نصب سخت افزار لازم برای تلفن هوشمندتان خواهد بود. هر امکانی را که اسمارت فون تان لازم دارد، به راحتی روی بورد اصلی می چسبانید: قطعاتی همچون باتری، آنتن موبایل، دوربین، بلوتوث، سنسورها و...

یادش به خیر، در گذشته که کامپیوتر می خریدیم، هر زمان که پولی دست مان می آمد می توانستیم قطعه ای را از شکمش بیرون کشیده و با نمونه بهتر جایگزین کنیم. کیس تقریبا همیشه باز بود و هر سال حداقل یکی دو قطعه جدید و قوی تر میزبان کامپیوتر رومیزی مان می شد.
 
اما یکی از رنج آورترین مشکلات اسمارت فون ها و دیگر گجت های امروزی این است که باتری شان قابل تعویض نیست. نمی توانید رم آنها را ارتقاء دهید. یا اینکه وقتی نمایشگرشان می شکند، داستان تمام است. یا مثلا امکان بهبود دوربین تلفن هوشمندتان را ندارید.
 
چقدر خوب بود هر لحظه که لازم است، هنگامی یکی از قطعات گجت قدرتمندمان آن گونه که باید و شاید کار نمی کرد (یا آن گونه که ما دوست داریم) می توانستیم به راحتی آن بخش را جدا کرده و با نمونه قوی تر و سالم جایگزین کنیم. درست همانند کامپیوترهای رومیزی!
 
اما امروزه برای هر ارتقاء باید به دنبال خرید محصولی جدید باشیم و اغلبِ تعمیرات هم در آخر به چنین مرحله ای خواهند رسید. و چه بر سر تلفن های قدیمی می آید؟ یا در گنجه و کمد و کشوی میز برای همیشه بایگانی می شوند، یا سر از محل های دفن زباله در می آورند. و اگر خوش شانس باشند به دست شرکت های بازیافت خواهند افتاد.
 

اما به تازگی یک طراح هلندی تصمیم گرفته این داستان را تغییر داده و آن را به گونه ای دیگر تعریف کند. لذا آقای Dave Hakkens دست به کار ایده پردازی طرح مفهومی Phonebloks شده است و تصمیم دارد آن را به محصولی تجاری تبدیل کند.
سوراخ های روی مادربورد درارای پایه های اتصال الکتریکی هستند که با پایه بلاک های اضافه شده روی بورد، تشکیل یک مدار الکتریکی کامل را می دهند و این گونه شما یک تلفن کاملا کاربردی و قابل ارتقاء را در اختیار خواهید داشت!البته اینجا تمام داستان درباره استفاده از باتری قوی تر یا نمایشگر با رزولوشن بالاتر نیست. بلکه شما می توانید طبق نیاز خودتان یک اسمارت فون کاملا شخصی سازی شده و با قطعات دلخواه در اختیار داشته باشید.مثلا نیازی به ژیروسکوپ ندارید، اما می خواهید هزینه آن را صرف یک دوربین بهتر کنید. یا اینکه ورودی هدفون را حذف می کنید، اما جای خالی را صرف اضافه کردن قدرت پردازشی بیشتر خواهید کرد. شاید هم به هیچ زلم زیمبویی نیاز ندارید و تنها می خواهید یک تلفن معمولی تولید کنید که امکان دریافت تماس و پیامک را داشته باشد؟ خب، در این صورت کلی فضای خالی برای افزایش چشمگیر باتری در اختیار دارید.بسته به اینکه چه قطعاتی در دسترس باشند و شما چه نیازهایی داشته باشید، درست مانند یک بازی پازل، به طور بالقوه می توانید هر تلفنی را که آرزو کنید، تولید نمایید.  شاید هم می خواهید قطعات مختلفی به همراه داشته باشید و بسته به کاربرد و زمان های مختلف، تلفن های متفاوتی سر هم کرده و استفاده کنید.
 

به سرعت مشکلات رایانه ای خود را حل کنید . اف یک پاسخگوی 24 ساعته برای مشکلات رایانه ای شما

شماره تماس 9099071112  و  9099071113 از سراسر کشور و تماس از تهران با شماره 9092305213 

هر وقت و هر جا در هر قسمت از رایانه کمک احتیاج داشتید کافیه که با تلفن ثابت با ما تماس بگیرید .

مطالب مرتبط :
  1. ۶ قابلیت که ویندوز ۸ را از ویندوز ۷ ایمن تر می کند
  2. قابلیت های پنهان گوگل کروم
  3. این ماسک قابلیت‌های فوق‌بشری را به انسان اضافه می‌کند - ماسک جادویی
  4. رایانه و کمک-کمک رایانه -امداد رایانه - مرکز پاسخگویی به مشکلات رایانه ای،حل مشکلات کامپیوتر بصورت تلفنی
  5. BMW، سرویس ConnectedDrive خود را گسترش می‌دهد: قابلیت گشت و گذار در اینترنت، یکپارچه شدن با Siri و S Voice و پشتیبانی از اندروید

پاسخ