داغ ترین مطالب

اختصاصی

چه خوشمان بیاید چه نیاید، داغ ترین خبرهای دنیای فناوری مربوطند به فناوری های واقعیت مجازی. از هدست ها گرفته، تا پلتفرم ها، بازی ها و کیت های توسعه. هر روز چند خبر در این حوزه می شنویم و می خوانیم. تقریبا غیر ممکن است روزی بدون واقعیت مجازی بگذرد.

 امروزه کلمه روبات برای هر ماشین ساخت شده توسط بشر که بتواند کاری که به‌طور طبیعی توسط انسان انجام می‌شود را انجام دهد، استفاده می‌شود . تمام دستگاه هایی که در کارخانه های اتومبیل‌سازی، صنایع مرتبط با الکترونیک یا اکتشافات زیر آب استفاده می‌شوند نوعی روبات به حساب می‌آیند . 

 حافظه های فلش این روزها به یکی از اجزای جدایی ناپذیر اطلاعات تبدیل شده اند و از این رو نقشی مهم در انتقال اطلاعات برعهده دارند.  استفاده آسان آن باعث شده است تا کول دیسک ها بسیار پرطرفدار باشند.میشود از مزایای Flash Memory از شخصی و قابل حمل بودن، سریع و بادوام بودن، و ظرفیت بالای آنها نام برد. در این قسمت می­خواهیم ملاک­های خرید یک فلش مموری مناسب را با هم بررسی کنیم.

مقاومت pull up در اکثر مواقع برای نگه داشتن سیگنال ورودی میکرو در سطح منطقی یک (v5+) و مقاومت pull down برای نگه داشتن سیگنال ورودی میکرو در سطح منطقی صفر است. قرار دادن مقاومت های pull up و pull down در مدار اجباری نیست  و بهتر است هر وقت خواستید پایه ای را در سطح منطقی معینی نگه داریداز آن ها استفاده کنید؛ زیرا ممکن است در اثر نویز یا موارد مخرب دیگر سطح سیگنال ورودی به میکرو، تغییر ناگهانی کند.


تقريبا همه كساني كه با كامپيوتر كار مي كنند ، سري به صفحه بایوس مادربرد صفحه آبي رنگ و بي روحي كه در واقع روح سيستم است زده اند . گزينه هاي متعدد كه بسياري از آنها گنگ و نا آشنا هستند. در اینجا  سعي كرديم بيشتر قسمت هايي كه در اكثز مادر بردها ، مشترك هستند را معرفي كنيم .
بعد از پردازنده و مادربرد ، کارت گرافيک يکي از مهم ترين قطعات رايانه هاي شخصي شما است ، بسیاری از کاربران و مخصوصا بازی خور ها همیشه اخبار مربوط به کارت گرافیک ها را دنبال میکنند و در صورت توان مالی سعی می کنند کارت گرافیک های روز و مدل بالا را خریداری کنند .
از آنجا که نوع و تعداد رم ها در سرعت سیستم شما موثر است  آشنایی و شناخت نوع رم ها نیز مهم است چون اصولاً اطلاعات و داده‌هاي مربوط به هر برنامه‌اي كه مي‌خواهد اجرا شود، روي RAM قرار مي‌گيرد. دليل انجام اين عمل ايجاد تعادل بين سرعت CPU و هارد دیسک مي‌باشد. از آنجايي كه سرعت CPUها بسيار زياد است و سرعت هارد دیسک نسبت به آنها پايين مي‌باشد، RAM مي‌تواند با قرارگيري بين اين دو يك تعادل سرعت ايجاد نمايد.

Hard Disk Drive یا ديسك سخت بعنوان يك محل برای ذخيره سازی اطلاعات يا حافظة دائمي استفاده مي‌شود. در اصطلاح عاميانه به ديسك سخت Hard مي گويند .هارد دیسک بایستی بتواند تمام برنامه ها و اطلاعات شما را در خود جای دهد. خوشبختانه ظرفیت هارددیسک ها روز بروز بیشتر می شود و سرعت آنها نیز بالاتر می رود. افزایش حجم  باعث ارائه تکنولوژی ها و قابلیت های مختلفی در هارد دیسک ها شده است که می تواند باعث گمراهی بسیاری از کاربران شود به همین علت باید در خرید هارد دیسک مناسب دقت کافی را به خرج داد تا بتوان در این میان هارد دیسکی مناسب بر اساس نیاز خود خرید کرد .

 از آنجا که کیبورد یک قطعه مهم و ضروری است  و بدون شک کار بدون آن برای کاربر سخت و خسته کننده خواهد بود امیدواریم مطالب ارائه شده در مورد این قطعه باعث شود انتخاب درستی داشته باشید. در صورت نبودکیبورد ، استفاده از کیبورد مجازی ویندوز چندان جالب و کار آمد نخواهد بود ، همچنین تایپ یک متن یا حتی یک جمله یا حرف کوچک و بازی های رایانه ای نیاز شما را به کیبورد بیشتر می کند.
123