داغ ترین مطالب

اختصاصی

استفاده از نرم افزارهای ریموت دسکتاپ، یکی از نیازهای امروز در صنعت رایانه هاست. با توجه به اینکه ارتباطات امروزه از طریق اینترنت برقرار میشود، در صورتی که نیاز به حل مشکلات کامپیوتری داشته باشید و یا نیاز به دریافت یک فایل از سیستم خود از راه دور داشته باشید، نیاز به استفاده از نرم افزار ریموت دسکتاپ دارید. نرم افزار ریموت دسکتاپی که امروز قصد معرفی آن را دارم نرم افزار سبک و رایگان انی دسک (anydesk) است. این نرم افزار پس از تحریم کشور عزیزمان توسط نرم افزار محبوب تیم ویور teamviewer، بصورت رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار گرفته است.

صفحه کاربری این نرم افزار بسیار ساده است و دارای دو قسمت است. یکی This Desk که آدرس ارتباطی شما برای اتصال دیگران به شما میباشد و دیگری Remote Desk است که شما میتوانید به سایر رایانه هایی که نرم افزار anydesk را دارند متصل شوید.

 

 

امروزه دیگر کارها مثل زمان قدیم صورت نمی گیرد و هر کس در هر جایی که هست می تواند دورا دور رایانه های دیگر را با ریموت کنترل نماید.این موضوع حتی صرفا جهت تجاری و کاری نمی گیرد و در موارد آموزشی نیز استفاده می شود. پس اگر شما نیز به دلایل مختلف از دوستانتان جدا هستید و یا کاری را برای شرکتی میخواهید دورادور انجام دهید CrossLoop گزینه مناسبی برای شماست.

 

UltraVNC قدرتمند، آسان برای استفاده و رایگان نرم افزار است که می تواند صفحه نمایش از یک کامپیوتر دیگر بر روی صفحه نمایش خود را (از طریق اینترنت یا شبکه) نمایش داده شده است. این برنامه اجازه می دهد تا شما را به استفاده از ماوس و کیبورد خود را برای کنترل کامپیوتر دیگر از راه دور است.

 

Putty برنامه‌ای برای سرویس‌گیرنده‌ها است تا به کمک پروتکل‌های SSH، Telnet و Rlogin از راه دور به سیستم تحت لینوکس متصل می‌شود. برای شرح این نرم‌افزار بایستی با برخی اصطلاحات آشنا باشیم: درگاه(Port): شماره برنامه بر روی یک کامپیوتر خاص و یا به عبارت بهتر شماره شناسایی نرم‌افزار است. مثلاً معمولاً برنامه webserver دارای درگاه ۸۰ است.

 

نرم افزار های TeamViewer و Ammyy Admin نرم افزار هایی جهت ارائه خدمات پشتیبانی از طریق اینترنت به مشتریان می باشند. با استفاده از این نرم افزارها این امکان در اختیار واحد پشتیبانی شرکت قرار داده خواهد شد که از طریق اینترنت و از راه دور به کامپیوتر مشتری متصل شده و مشکلات نرم افزاری موجود را مرتفع نماید.

 

 

1